It is currently Sat 21. Sep 2024 15:32:05

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ]  Go to page 1, 2  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Wed 03. Sep 2014 9:34:39 
Offline

Joined: Wed 30. Apr 2014 20:45:06
Posts: 82
Dobrý den,

Přešel jsem na Spirita z jiné bezpádlové jednotky a mám pár dotazů.

prosím Vás je možné v době záchrany, ovládat vrtulník, přes křidélka a výškovku (v případě , že ano rychlost rotace bude stejna jako v základním módu, nobo to bude tupé jako ve stabilizaci) a jednotka automaticky koriguje kolektiv ?
např.: cvaknu záchranu, heli se srovná do invertu a stoupá a já dam plná křidélka a heli se přetočí a nadále stoupá.

Je možné ve stabilizačním režimu dát heli do invertu ?

Je možné ve stabilizačním režimu zvětšit náklon a zárověň zachovat rychlost stabilizace ? Nyní mám heli velice tupou ve stabilizaci a když ji rozletím trvá dlouho ji zabrzdit.

Děkuji za odpovědi.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 03. Sep 2014 10:21:41 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12387
Dobry den,

ano, je mozne ridit vrtulnik v dobe zachrany, dle nastavene hodnoty Priorita kniplu, bude to podobne jako v rezimu stabilizace, jinak by pak bylo mozne heli zase vice vychylit nebo zamezit rychlejsi zachrane.

je mozne dat heli do invertu i ve stabilizacnim rezimu.

ano, je to mozne parametrem Priorita kniplu, vetsi hodnota znamena vetsi uhel.

Presnejsi info lze najit v manualu.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 03. Sep 2014 10:27:31 
Offline

Joined: Wed 30. Apr 2014 20:45:06
Posts: 82
Děkuji za odpovědi
prioritu kniplů mám 10 myslím, že je to max a nedovolí to přetočit heli ve stabil modu.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 03. Sep 2014 10:30:18 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12387
Ano, tak to má fungovat.
Na toto je vhodný klasický letový režim.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 03. Sep 2014 10:38:31 
Offline

Joined: Wed 30. Apr 2014 20:45:06
Posts: 82
Jen bych si to upřesnil. Do invertu musím v klasickém modu a následně mohu dát stabilizaci a dojde ke stabilizovaní v invertu.
Pokud jsem v vkladném směru a dám stabilizaci tak heli nepřetočím, ale v a aktivní záchraně heli přetočím.

Pochopil jsem to správně?

Děkuji.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 03. Sep 2014 10:48:26 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12387
Ani u zachrany nejde heli pretocit na pakach, jinak by se mohlo stat, ze nekdo zmackne zachranu a bude drzet kniply, pritom misto stoupani zacne delat premety, takze by to nemuselo dopadnout dobre.

Stabilizace a Zachrana (akro) heli prevrati tam kde to ma nejblize jak jste napsal.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 03. Sep 2014 11:54:18 
Offline

Joined: Wed 30. Apr 2014 20:45:06
Posts: 82
Děkuji za vyčerpávající odpovědi.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue 23. Sep 2014 16:56:53 
Offline

Joined: Sun 01. Jun 2014 20:14:18
Posts: 33
Souhlasím, že pro začátečníka by bylo fatální, pokud by při zapnuté stabilizaci přetočil heli do invertu. Pokud ovšem někdo začíná s akrobacií, může být naopak užitečné mít možnost heli plně řídit s tím, že po neutralizaci cykliky se heli srovná do horizontu (např. po flipu). Takto se chová třeba BD3SX. Řekl bych, že tyto rozdílné přístupy ke stabilizaci jsou vhodné pro různé skupiny uživatelů a mohlo by být zajímavé si dané chování zvolit v nastavení jednotky...


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue 23. Sep 2014 18:31:22 
Offline

Joined: Wed 30. Apr 2014 20:45:06
Posts: 82
Před časem jsem používal BD3SX a jako začátečníkovi se mi líbilo, že mohu přetočit heli během záchrany v případě, že záchrana skončila v invertu a já držel záchranu a heli přetočil a byl jsem v klidu, jenže postupem času jsem došel k závěru, že je to špatně a shodl jsem se v tom s několika kolegy. Důvodem je to, že může nastat a nastane okamžik, kdy člověk cvakne záchranu a drží stále např. výškovku a heli ve flipech začne stoupat (možná), bohužel kolegovi tomu tak nebylo a heli KO, od té doby už nepoužívá BD3SX ani já a co používáme ...prostě jinou jednotku a jsme happy ;)


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue 23. Sep 2014 18:45:21 
Offline

Joined: Sun 01. Jun 2014 20:14:18
Posts: 33
Uznávám, že pro takové chování v režimu záchrany jsou dobré důvody. Já jsem měl spíš na mysli režim stabilizace horizontu a lítání v něm - bez zachraňování. Chtěl jsem říct, že různým lidem může vyhovovat různé chování a že by bylo hezké mít možnost si vybrat, nic víc. Jinak používám obě nejmenované jednotky na různých heli a jsem happy s oběma... ;)


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .