It is currently Sat 21. Sep 2024 6:25:51

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 26 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Thu 05. Jun 2014 18:53:49 
Offline

Joined: Thu 27. Mar 2014 20:33:18
Posts: 201
No vidíš, já zrovna u rudder expo ani nepotřebuju, ale ty Aile a Elev mám strašně citlivé, řídím jenom nepatrnými ťukanci. Spíš bych se možná měl soustředit na nastavení heli jako takové? Ale podle všech měření je to docela O.K., Když jí posadím do vzduchu, tak drží krásně, ale jak nepatrně sáhnu na Aile nebo Elev, stane se z toho příliš živé stvoření :|
Právě jsem udělal ve Spiritovi nastavení dle ZeXxových rad, udělal jsem i nějaké mechanické úpravy, tak v nejbližší době se uvidí, jestli z toho bude tan autobus :lol:


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 05. Jun 2014 19:04:01 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12385
S tou bezpadlovou hlavou to bude urcite lepsi a heli se bude chovat jinak, ted je to dost v nepomeru.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 05. Jun 2014 20:01:40 
Offline

Joined: Fri 26. Jul 2013 17:59:07
Posts: 325
Location: Hrádek nad Nisou
Také expa nepoužívám vůbec.
Mně se líbí, jak je to ostré a počítám s tím, takže mi to nevadí.
Na druhou stranu, starty a přistání dělám právě proto na režim NORMAL, kde mám nižší otáčky a heli je tak o něco klidnější.
Co se týče Tvého konkrétního případu, kdy se učíš vůbec heli udržet ve vzduchu, dej si tam těch 25 - 30%, poznáš, že je to mnohem hodnější. Spolu s volbou letového projevu si tak nestavíš opravdu hodný vrtulníček.
Až si budeš jistější, zkoušej to pomalu přiostřovat a uvidíš, zda Ti to bude vyhovovat.
To už je pak vážně o preferencích a záleží jen na Tobě.
To, jak to používáš teď vyplývá z toho, že létáš koptery.
Jak jsem se teď do té problematiky začetl, tak přesně poznávám i Tebou použité názvosloví.
Létání s kopterou v stabil modu je to, co čekáš od Spirita, ale u heli a Spiritu je to holt trochu jinak.
Létej co nejvíc v normálnim modu a tu záchranu (nebo stabilizaci) si nech opravdu jen jako pomocníka pro srovnání heliny.
Cvaknout, uklidnit, zorientovat a hned zase vypnout.
Tak ať se daří ;)

_________________
LA700+Spirit, Logo 550+Spirit, Gaui NX4+Spirit, MiniProtos+Spirit, Ricco+GY 520, FX 30 Fasst


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 05. Jun 2014 20:18:03 
Offline

Joined: Thu 27. Mar 2014 20:33:18
Posts: 201
Jojo, děkuju za podporu! Budu se snažit. A teď jdu nabíjet baterky :lol:


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 05. Jun 2014 20:22:27 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12385
Ja to pricitam hlavne te upravovane hlave a nastaveni. I profi pilot, ktery ma v ruce heli reagujici na kazdy povel hodne citlive s tim bude mit problem.
Nejde o to si na to zvyknout, ale nastavit to podle predstav at je to co nejprijemnejsi.
Samozrejme zacatecnik jeste nevi, co muze ocekavat a jestli to lita tak jak ma, takze je dobre, ze se zeptas.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 05. Jun 2014 20:36:33 
Offline

Joined: Thu 27. Mar 2014 20:33:18
Posts: 201
Jo, je to tak. A těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Nová hlava je na cestě, takže jestli to teď jakž-takž dokážu ukočírovat (jsem zvědav jak se to bude jevit teď s těmi změnami cos mi doporučil) , o to přijemnější to bude až mechanika bude jak má být ;) Než hlava přijde, tak to nevydržím abych to nezkoušel aspoň s tím co mám. :lol:


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 06. Jun 2014 21:45:34 
Offline

Joined: Thu 27. Mar 2014 20:33:18
Posts: 201
Tak jsem dneska polítal 5 baterek,
všechno je O.K. Vlastně to bylo poprvé, co jsem lítal dlouhou dobu v čistém Akro=Normal módu, bez toho, abych si pomáhal Stabil berličkou. Musel jsem se soustředit a poctivě řídit, ale šlo to dobře. Jako Helipad jsem si dal velký kus kartonu (byla vysoká tráva), a z něj jsem startoval a na něj přistával, nebyl problém. Jen občas jsem na přistání nalítával několikrát :oops:
Helina je po nastavení (expa + upravené parametry co mi doporučil ZeXx) hodná a nezáludná. Viset není problém, je to stabilní jako prase, piruety to drží jako přišité, jen mám zatím problém letět dopředu a kroužit si svobodně jako s letadlem. Ve Stabil módu jsem samozřejmě lítal ihned jako král, ale to je dobré jen pro začátek, aby člověk viděl že to lítá. Ten Normal mód, to už je jiný level, musím se držet abych nedělal kraviny a řekl bych, že to bude chtít spoustu nalítaných motohodin, než poletím jako ptáček. 90% času jsem strávil ocasem k sobě, občas jsem si dovolil mírnou zatáčku, zkusit menší či větší náklon, srovnat a dost.
Zkoušel jsem ZÁCHRANU a to je tedy maso! Zcela bezchybná věc!!! :shock: Ihned se srovná a začne krásně stoupat, LIKE A CHARM!!! Zkusil jsem to cvičně cca 10 x a pak najednou přišla situace, kdy jem záchranu opravdu skoro potřeboval. AUTOMATICKY jsem sáhnul po přepínači, ono se to srovnalo a byla pohoda. Měl jsem z toho opravdu výborný pocit, protože ten pohyb byl automatický a zafungoval!!!

Tedy se chci zeptat vás, co tyto začátky už máte za sebou:
Představte si, jak poletuju opatrně ocasem k sobě, vyrovnávám do vodorovna, občas zkusím popojet dopředu/dozadu, opatrnou zatáčku atd.
A JAK DÁL? Co je správná metoda pro pokračování? Mě se zdá dobré třeba zatočit směrovkou, kouknout se jak to vypadá ze strany, pomalu rozletět výškovkou dopředu a udělat obyčejnou zatáčku kolem dokola, o průměru 10m.

Ještě chci poděkovat všem, co mi tady pomohli, ZeXxovi i ostatním! Díky vám se posunuju dál... Jdu nabít baterky 8-)


Last edited by Woita on Sat 07. Jun 2014 11:52:21, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 06. Jun 2014 22:00:45 
Offline

Joined: Sun 25. Aug 2013 9:14:16
Posts: 226
Pokud zvladnes dopredu, dozadu a do stran ocasem k sobe, tak prejdi dal. Tzn zkus litat pred sebou bokem k sobe a delat takove jako skoro osmicky ale s tim ze jakmile doletis na konec, tak se jen otocis smerovkou na miste a poletis zpet... kdyz toto zvladnes tak pak zacni obyc osmicky a pomalicku si je zvetsuj... pak uz to je na tobe ;)

_________________
DX9 - Chase 360 - Spirit


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 06. Jun 2014 22:04:34 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12385
Super!
Tak to mam radost a dekuji za info :)

Myslim, ze je dobre jak postupujes. Co je ale dulezite pro zacatky je ta pristavaci plocha. Nikdy nedoporucuji startovat z betonu, asfaltu ani podobnych ploch. Vzdy je nejlepsi trava i kdyby mela 10cm :D Trochu uslapat a startuje se ;)
Od travy se da ocistit vzdy. Pouze je vetsi riziko zapichnuti stabilizatoru, takze vzdycky doporucuji pristavat a letet tak, ze pujde heli hezky kolmo dolu i nahoru.
U pristavani je dobre mit prst porad na holdu, kdyby se to nejak zvrtlo.

Pokud se chces posouvat dopredu rychle, tak doporucuji simulator a denne odlitat aspon pul hodiny a snazit se jak zdokonalovat v tom co umis, tak najit neco noveho, co navazuje na to predchozi.
Pokud se lita na ostro, tak se zachranou ten simulator neni v podstate potreba, ale stale je tu problem s pristanim a vzdy se muze neco prihodit (heli se ztrati ve slunci, odleti, apod..:) )
Doporucuji nikdy nezkouset neco o cem vis, ze urcite nezvladnes ale ze zacatku spise pomaleji. Zaklady jsou dulezite a bohuzel hodne lidi je preskoci. Je treba postupne ovladat uplne kazdou polohu a kazdy uhel, ve kterem se heli muze ocitnout a byt si 100% jisty.
Vetsinou se zacina s litanim ze strany na stranu, osmickama, apod.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 06. Jun 2014 22:40:01 
Offline

Joined: Fri 26. Jul 2013 17:59:07
Posts: 325
Location: Hrádek nad Nisou
Pokud máš někde poblíž možnost lítat na vyvýšeném místě, vřele doporučuji.
Já kdysi začínal s lítáním na kopci.
Odstartuješ od nohy (né doslovně), přeletíš nad volný prostor a trénuješ co je třeba.
Máš pod heli místo na 1-2 chyby a přitom máš heli ve výšce očí.
No a čim pokračovat?
Důležité jsou polohy.
Viset bokem, viset čelem.
Oblétávat s helinou sám sebe, ocas stále k sobě.
Až Ti tohle půjde, zkoušet kolečka bez změny směrvkou, čumák stále stejným směrem.
Co se týče létání, jakmile se to rozjede, řídíš to jako letadlo křidélkama, výškovkou a směrovkou.
Já se otrkal, když jsem zjistil, že klasické průlety se souvratama jsou naprosto stejné, jako létání s érem.
No a pak už se Ti to začne samo nabalovat a půjde to stále lépe.
Ten sim je dobrej, pokud se udržíš a budeš poctivě trénovat.
Mně to nejde a začnu dělat blbosti, tak musim cvičit jen naživo.

_________________
LA700+Spirit, Logo 550+Spirit, Gaui NX4+Spirit, MiniProtos+Spirit, Ricco+GY 520, FX 30 Fasst


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 26 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .