It is currently Thu 28. Mar 2024 17:29:19

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Sat 02. Feb 2019 15:47:12 
Offline

Joined: Sat 29. Mar 2014 17:48:18
Posts: 13
Dobrý den.
Nedaří se mě aktualizovat firmware v jednotce Geolink. Ve spirit mám nahraný poslední firmware. V Geolink je verze 1.0.1. SW v PC mám také poslední verzi. V menu geolinku je stav jednotky připojeno, pouze nejsou žádné satelity protože mám jednotku doma na stole. Ostatní záložky v nastavení geolink jdou procházet. Na záložce aktualizace je ale u stav napsáno nedostupný. Totéž i když vyberu soubor pro aktualizaci geolink. Pokud dám spirita na okno satelity najde a přes tablet vidím hodnoty. Bohužel spirita na okně k PC nepřipojím je to daleko. Takže pokud musí geolink vidět satelity pro nahrání firmware tak to nemohu udělat. Zkusil jsem vyměnit i kabel protože s originál jsem mel v záznamu že geolink ztrácel spojení s modulem. Po výměně kabelu se to zlepšilo ale i přesto jsou v záznamu zaznamenány výpadky. Vypadá to že vznikají při procházení záložek v nastavení geolinku protože občas zešednou.

_________________
T-Rex 500 DFC+AR7200BX, T-Rex 550 PRO DFC+Spirit, Tx Spektrum DX7s.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sat 02. Feb 2019 16:15:52 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12210
Dobrý den,

pro aktualizaci firmware není nutné, aby byly v dosahu satelity. Mělo by to fungovat kdykoli.
Jaká je verze firmware v jednotce? Aktuální verze je 2.6.1.

Jedná se o malou jednotku Spirit nebo Spirit Pro?

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sat 02. Feb 2019 17:50:09 
Offline

Joined: Sat 29. Mar 2014 17:48:18
Posts: 13
Jedná se o malý Spirit. Byl teď u vás na úpravě pro to aby fungovala telemetrie Castle. Firmware ve spirt je 2.6.1. Geolink jsem kupoval vloni hned jak se objevily v obchodě. Už se mě podařilo mít i satelity takže v pc jse viděl i mapu se svojí pozici. V záložce nastavení Geolink Aktualizace je pořád stav nedostupné. Geolink po připojení napájení ke Spirit blikne a po nějaké době se rosviti trvale. V záložce informace je Geolink připojeno + satelity. Pokud kliknu na mapu tak po chvily záložky zesednou a sw přeskočí na záložku aktualizace. Tento stav trvá dokud se opět neklikne na zalozku informace kde naskočí opět připojeno a ostatní záložky jsou opět dostupné. V záznamu Spirit se pak objeví Že nění spojení s Geolink. Pokud se s programem nastavení nemanipuluje tak záznam je v pořádku jenom na začátku a konců je hláška o ztarate spojení s Geolink.

Odesláno z mého SM-T810 pomocí Tapatalk

_________________
T-Rex 500 DFC+AR7200BX, T-Rex 550 PRO DFC+Spirit, Tx Spektrum DX7s.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 03. Feb 2019 9:49:39 
Offline

Joined: Sat 29. Mar 2014 17:48:18
Posts: 13
Tak firmware v geolink se mě podařilo aktualizovat. Do Spirit jsem nahrál fw 2.5.2 a do pc sw 2.5.2. Pak proběhlo nahrání fw 1.0.2 do geolink korektně. Nakonec jsem nahrál do jednotky Spirit fw 2.6.1 a do pc také sw 2.6.1.
Problem však je ze mam Spirit a geolink na okně a přes Bluetooth v tabletu sleduji na záložce informace o geolink , satelity je třeba 9 satelitu a každou chvíli problikne nepripojeno ze záložky info program vyskočí o menu výš a na tabletu se objeví hlášení že spojení s modulem geolink je nestabilní. V záznamu ve Spirit jsou pak prázdné řádky v době kdy k tomu došlo. Pokud zapnuta jednotka leží na okně bez připojeného nastavovaciho sw pak je záznam v pořádku. Totéž se děje i pokud je jednotka připojena k pc přes USB adaptér. Spirit je z roku 2014.

Odesláno z mého SM-T810 pomocí Tapatalk

_________________
T-Rex 500 DFC+AR7200BX, T-Rex 550 PRO DFC+Spirit, Tx Spektrum DX7s.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 04. Feb 2019 9:16:17 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12210
Mohu poprosit o stažení letového záznamu ze samotné jednotky? Může být pouze z připojení heli na stole. Jde o to, zda první řádek záznamu neobsahuje hlášení o záložním oscilátoru.
Pokud je jednotka připojena přes USB interface, tak se projevují výpadky spojení také? Např. v okně GeoLink/Info.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 04. Feb 2019 11:36:43 
Offline

Joined: Sat 29. Mar 2014 17:48:18
Posts: 13
Posílám záznam ze samotného Spirita, Geolink zakázan a není připojen. Soubor "spirit-log-pouze spirit.pdf"
Záznam "spirit-log-spirit a geolink.pdf", Geolink povolený a připojený. Pokud není otevřená záložka geolink, informace je záznam v pořádku. Po otevření záložky geolink, informace začnou výpadky což je vidět i v záznamu. Pokud se okno nastavení geolink zavře je v záznamu opět vše v pořádku. Po otevření nastavení geolink okna opět výpadky. Otevřel jsem okno nastavení geolink dvakrát je to vidět v záznamu. Po celou dobu zkoušení žádný satelit.
Zapojení spirit na stole je napájení z Castle Talon 90, připojen Jeti REX7 přes EXbus, připojený Geolink. Žádné servo a zapnutá telemetrie Jeti a Castle ESC. Vysílač zapnutý.
Spirit k pc připojen přes USB.


Attachments:
spirit-log-spirit a geolink.pdf [69.37 KiB]
Downloaded 94 times
spirit-log-pouze spirit.pdf [65.89 KiB]
Downloaded 105 times

_________________
T-Rex 500 DFC+AR7200BX, T-Rex 550 PRO DFC+Spirit, Tx Spektrum DX7s.
Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 08. Feb 2019 15:32:32 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12210
Dobrý den,

dnes jsme zaslali nový GeoLink modul na zkoušku, zda tam bude nějaký rozdíl.
V pondělí dorazí. Stačí připojit kablík do tohoto modulu a vyzkoušet znovu.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 08. Feb 2019 16:09:19 
Offline

Joined: Sat 29. Mar 2014 17:48:18
Posts: 13
Děkuji. Otestuji a dám vědět co a jak.

Odesláno z mého SM-T810 pomocí Tapatalk

_________________
T-Rex 500 DFC+AR7200BX, T-Rex 550 PRO DFC+Spirit, Tx Spektrum DX7s.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 11. Feb 2019 17:48:07 
Offline

Joined: Sat 29. Mar 2014 17:48:18
Posts: 13
Dnes přišel modul Geolink. Připojil jsem ho ke spirit jednotce a testoval na stole. Vše je v pořádku. Zapojení bylo vysílač zapnutý, spirit připojen s přijmačem a Geolinkem, napájení přes ESC, k PC připojeno přes USB kabel. Satelity žádné, k výpadkům nedošlo ani při manipulaci se záložkami v nastavení Geolink modulu. Podruhé jsem otestoval s připojením přes Bluetoth modul a tablet. Model byl u okna takže byly i satelity. Spojení bylo také stabilní pouze jeden výpadek při připojení Bluetoth modulu ke spiritovi. Nakonec jsem znovu vrátil model na stůl a připojil k PC přes USB. Tentokrát naskočily i satelity a vše v pořádku.
Takže novou jednotku si mám ponechat a původní vrátím na Vaši adresu?
Přikládám ještě záznam.


Attachments:
spirit-log-2019-02-11-170650_Bluetoth.pdf [75.04 KiB]
Downloaded 82 times
spirit-log-2019-02-11-171903_USB.pdf [66.03 KiB]
Downloaded 97 times

_________________
T-Rex 500 DFC+AR7200BX, T-Rex 550 PRO DFC+Spirit, Tx Spektrum DX7s.
Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .