It is currently Thu 28. Mar 2024 15:37:06

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Sat 17. Nov 2018 19:01:03 
Offline

Joined: Sat 17. Nov 2018 16:38:30
Posts: 2
Mám začátečnickej problém se Spirit Aero. Možná že jsem něco nepochopil správně, nebo dělám v něčem chybu.
V režimu zapnuté nebo i vypnuté stabilizace pokud dám z neutrálu libovolnou pákou vysílače výchylku a pustím páku do neutrálu, tak servu trvá minimálně 3-4 sekundy než nakrokuje zpět na neutrální polohu. Zkoušeno zatím jen na zemi. Trochu se to dá měnit ziskem. Není možné nějakým nastavením tu dobu najetí na neutrál zkrátit?
Přikládám konfiguraci.
Díky
Jirka


Attachments:
Sbach171118.4ds [255 Bytes]
Downloaded 62 times
Top
 Profile  
 
PostPosted: Sat 17. Nov 2018 21:17:09 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12210
Dobrý den,

toto chování je zcela správné. Podobně je to i na modelech vrtulníků.
Protože model neletí a nemá žádnou zpětnou vazbu, tak to vypadá, že to trvá dlouho.

Ve vzduchu to ale bude fungovat dle očekávání.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 18. Nov 2018 17:26:50 
Offline

Joined: Sat 17. Nov 2018 16:38:30
Posts: 2
Děkuji za vysvětlení. Mám toho ale víc na co jsem nenašel odpovědi.
Dnes jsem byl se SpirtemPro poprvé letět. Sbach elektro FMS 1300mm, vysílač Hitec Prism s modulem Jeti v modelu Jeti Rex7, EX bus poslán na výstup E1. 2xKř, Vý, Sm přes Spirit Pro, Pl + BEC přímo z přijímače. Kromě doporučenýho propojení pro EXbus ješte navíc posílení propojení napájení z Rex7 OUT5 do AUX2. V Bank 0 mám Stabilizaci Akro, v Bank 2 mám Záchrana Akro. Točítkem Aux 1 na vysílači mohu měnit zisk Head-Lock a točítkem Aux 2 k němu zapnout Stabilizaci a nebo Záchranu.
Na letišti jsem Sbacha postavil do úhlu náněhu 0 a zapnul napájení. Po odpískání regulátoru prokmitla serva. Zkusil jsem Head-Lock a Stabilizaci Akro na Bank0, vše reagovalo správně. Zisk K, V, S v programu je pro všechny funkce 50%. Reakce se s přidáváním obecného zisku na vysílači zvětšovala, nastavil jsem asi polovinu. Ještě jsem vyzkoušel jak reaguje režim Záchrana Akro v Bank2 a kormidla taky reagovaly správně. Odstartoval jsem v režimu Stabilizace Akro. Asi 4 minuty jsem létal a ladil zisk. Pak se začaly dít podivné věci, Sbach začal neustále stoupat a šel do výkrutu a bočil směrovkou. Téměř neřiditelný. Stáhl jsem zisk na 0 pak se Sbach uklidnil a tak jsem přistál. Na zemi jsem zjistil, že pokud přidávám zisk, tak se kormidla všech funkcí posouvají téměř na doraz na jednu stranu. Přitom před startem se nic takového nedělo.
Zkusil jsem další let a situace se opakovala, tentokrát po přistání pokud jsem dal maximální zisk, tak výškovka znovu jela až na doraz, směrovka asi polovinu dráhy a křidýlka tak 1/4 dráhy. Do zisku jsem tentokrát vůbec nesahal kromě stažení na 0 aby se vůbec dalo přistát. Bank 2 jsem vůbec nezapínal.
Není mě naprosto jasné, proč se během letu popsaný jev děje. Konfiguraci jsem posílal minule. Na stažení letového záznamu na letišti jsem vybavení neměl s sebou.
Ještě bych měl doplňující dotaz. Vysílač má bohužel pevně přiřazené funkce. Jedinný kanál, který bych mohl používat na přepínání funkcí je K4. Ovšem pokud chci aktivovat nějakou funkci F nebo P, tak kanál 4 není vůbec nabízen i když není na Vý, Kř, Sm použit. V čem je problém?
Děkuji
Jirka


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 23. Nov 2018 8:36:43 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12210
Dobrý den,

problém by mohl být např. v použití trimů/subtrimů.
Ty by měly být nulové. Přidání zisků by opravdu nemělo ovlivňovat směr letu.
Teoreticky pouze pokud by trimy modelu byly hodně mimo, mohl by se při přidání zisku vychýlit z kurzu, ale dělalo by to vždy stejně a ihned poté by model letěl dle udaného kurzu.

Nebyla náhodou aktivní nějaká funkce jako stabilizace?

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .