It is currently Thu 28. Mar 2024 13:53:37

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Thu 01. Nov 2018 14:36:51 
Offline

Joined: Sun 12. Nov 2017 10:58:08
Posts: 13
Dobrý den,
mám nainstalovaný Geoling a používám funkce Návrat domů a Výškové omezení. Funguje to dokonale, až do okamžiku, kdy se heli v náklonu blíží k zemi, v tento moment výškové omezení nezareaguje. Je to tak, že tato funkce je aktivní pouze v případě srovnané heli nebo mám něco špatně, např. kalibraci?

Díky za případnou odpověď

Jirka


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue 06. Nov 2018 0:15:52 
Offline

Joined: Tue 29. Aug 2017 16:49:57
Posts: 43
Kdysi jem se jen se Spiritem po několika minutách letu v nákolnu zřítil. Model byl neovladatelný zkusil jsem záchranu, nešla aktivovat, pak jsem již nestihl vypnout motor. Výška cca 2m celé to trvalo cca do 1sec. Mohl za to regulátor od Jeti rušil přes snímač otáček Spirita. Po zahození regulátoru a pořízení Hobiwing tento jev zmizel.

Měl jsem dva feritové kroužky a nepomohloto, možná Vás taky něco ruší.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue 06. Nov 2018 14:39:24 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12210
Dobrý den,

Během 2 dnů budeme mít připraven speciální firmware, který tento problém řeší. Bohužel na některých modelech není obtékání vzduchu ideální a vytváří se podtlak, kvůli kterému se pak vyhodnotí nesprávně výška.
Po nahrání nového firmware již by mělo být vše v pořádku.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 09. Nov 2018 8:20:20 
Offline

Joined: Sun 12. Nov 2017 10:58:08
Posts: 13
ZeXx86 wrote:
Dobrý den,

Během 2 dnů budeme mít připraven speciální firmware, který tento problém řeší. Bohužel na některých modelech není obtékání vzduchu ideální a vytváří se podtlak, kvůli kterému se pak vyhodnotí nesprávně výška.
Po nahrání nového firmware již by mělo být vše v pořádku.


Díka za odpověď. Chápu, že každá nová věc musí projít doladěním a držím palce, aby se to podařilo co nejdříve.

Jirka


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 09. Nov 2018 9:00:22 
Offline

Joined: Sun 12. Nov 2017 10:58:08
Posts: 13
Honza.i wrote:
Kdysi jem se jen se Spiritem po několika minutách letu v nákolnu zřítil. Model byl neovladatelný zkusil jsem záchranu, nešla aktivovat, pak jsem již nestihl vypnout motor. Výška cca 2m celé to trvalo cca do 1sec. Mohl za to regulátor od Jeti rušil přes snímač otáček Spirita. Po zahození regulátoru a pořízení Hobiwing tento jev zmizel.

Měl jsem dva feritové kroužky a nepomohloto, možná Vás taky něco ruší.


Zdravím a díky za reakci. Taky používám Hobbywing, ale problém bude zřejmě jinde - viz níže.

Jirka


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 27. Dec 2018 17:29:41 
Offline

Joined: Fri 08. Jan 2016 23:33:16
Posts: 35
Tak dnes se mi Logo 550sx řítilo taky v bočním náklonu dolů, už bylo šero a já ztratil orientaci, no a výškové omezení bohužel záchranu neaktivovalo. Výškové omezení sem měl 3m, ale lítal sem pod mezí, kde je ještě cca 5m rezerva pod startovací výšku a ani to nestačilo. Prostě sem spoléhal na automatickou záchranu a ono bohužel. Soft, firmware ve spiritovi i geolinku sem aktualizoval zrovna včera na nejnovější. Speciální funkce mám přiřazené a několikrát sem je i před osudným okamžikem zkoušel a vše fungovalo perfektně. Ale je pravda, že jeli byla vždy pěkně v rovině srovnána.
Takže se zdá, že ještě není úplně vyřešeno.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 31. Dec 2018 8:59:55 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12210
Dobrý den,

tak to mě velmi mrzí.
Věřím, že na problém přijdeme. Mohu vědět, zda model náhodou nepřistával během té jedné baterky? Třeba pod mezí?
To by mohlo problém vysvětlit, protože pokud přistane, načte se daná výška jako ta počáteční.

Taky nevím jak vypadá ta mez a zda jsou v blízkém okolí stromy. To by mohlo hrát roli při určování přesné pozice/výšky z GPS také.

Nejlepší je vše odzkoušet, ale v bezpečné výšce.

Jak je nastavena hodnota pro Akceleraci sepnutí?

V letovém záznamu jednotky/GeoLinku není něco zajímavého?

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 31. Dec 2018 22:43:26 
Offline

Joined: Fri 08. Jan 2016 23:33:16
Posts: 35
Dobrý den,
model neměl žádné mezipřistání. Odstartoval sem, chvíli létal, pak sem aktivoval výškové omezení, vyzkoušel funkčnost výškového omezení, které fungovalo, tak sem se dal do zkoušení náročnějších prvků. Z logu vysílače sem si ještě ověřil jestli sem náhodou výškové omezení nevypnul. Ten pád byl v invertu a naklonění heli přes křidýlka o cca 30 stupňů. Nedokázal sem přečíst polohu ocasu, tak sem zkusil heli srovnat, ale jak to tak bývá, tak sem si spletl strany a heli šla k zemi v náklonu možná skoro až 90 stupňů. Přišlo tedy rozhodnutí víc do řízení nesahat a nechat to na elektronice. Před tím osudným pádem sem měl ještě dva starty a výškové omezení fungovalo. Ale je takovou krizovku sem tam neměl. Spíš to vždy reagovalo v rychlém průletu na hranici výškového omezení. Když sem do heli zapojil geolink poprvé, tak sem si výškové omezení zkoušel ve výšce 10m a v různých polohách a nic takového se mi nestalo.

Létal sem na místě viz mapa https://mapy.cz/zakladni?planovani-trasy&x=16.0551392&y=49.5710944&z=17&base=ophoto&rc=9k5ljxV0ZsR1KE&rs=coor&rs=coor&ri=&ri=&mrp=%7B%22c%22%3A131%7D&rt=&rt=&xc=%5B%5D
Spodní parkoviště je jak sem psal pod mezí cca 4-5m. Jinak na tomto místě létám docela často a i GPS s návratem domů, tam fungovalo naprosto v pořádku.
Hodnota pro Akceleraci sepnutí je nastavena na výchozí hodnotu 5. Plus mám nastavenou Záchranu normal a kolektiv 70%.

Letový záznam z geolinku bylo první po čem sem šel, ale bohužel se při pádu odlepil z držáku a vypojil se i kabel z konektoru. Takže po připojení k PC mi to napsalo, už nevím přesně tu chybovou hlášku, ale něco v tom smyslu, že bylo neočekávaně přerušeno spojení a záznam nemohl být uložen. Jediné čeho sem si ještě všiml, byla chyba v letovém záznamu, že je použit záložní oscilátor. Ale to vážně netuším jestli to tam náhodou nebylo i před letem. Po aktualizaci na verzi 2.6 sem se do záznamu nedíval. Ale na to už sem dostal odpověď ve vedlejší diskuzi. Viděl bych to na tu statiku, protože sem s ní bojoval a dvakrát mi shodila model. Takže kdo ví, jak dlouho už to v tom stavu je.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 11. Mar 2019 12:44:39 
Offline

Joined: Thu 27. Mar 2014 20:33:18
Posts: 201
Ahoj,
takový nápad - nemohla ti ta výška Geolinku oddriftovat, tak jak zrovna řešíme ve vedlejším vlákně?
Bylo by výborné, kdybys udělal test jak ti drží výška v Geolinku a napsal výsledek. Zatím nikdo jiný kontrolu neudělal.
Výškové omezení také vždy po startu vyzkouším a je O.K. Ta výška mi odjíždí plynule v čase stále dál, až několik metrů. To se bohužel zjistí až za delší dobu...
Když to bloudí do mínusu, tak je to akorát nepříjemné - helikoptéra ti stále aktivuje záchranu ve větší výšce než bys chtěl.
Když to bloudí do plusu, to je horší, protože záchranu to neaktivuje když je potřeba.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .