It is currently Thu 28. Mar 2024 10:49:09

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 14 posts ]  Go to page Previous  1, 2
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Tue 25. Sep 2018 14:07:37 
Offline

Joined: Thu 05. Nov 2015 14:33:36
Posts: 18
Tak po vyzkoušení obou možností, jsem to nakonec nastavil takto: servo výškovky jsem zrevezoval jak ve vysílači tak v softwaru tak , aby pohyb grafu odpovídal pohybu páky výškovky a vzniklou výchylku +2, kterou ukazovala diagnostika, jsem vynuloval subtrimem ve vysílači na "0". Nyní gyro funguje jak má, páka vysílače taky, takže snad to bude za letu v pořádku. Křidélka a směrovka taky v pořádku, takže jak se uklidní povětří, budou první testy ve vzduchu. Držte mi palce.

P.S. Ještě mně překvapilo, že reakce gyra ve všech třech osách jsou "v ruce" nepatrné, na Heli gyro reagovalo daleko výrazněji. Rozsah obecného zisku mám nastavený na Heading Hold 0% až 60%, a když kymácím modelem v ruce, výchylky kormidel jsou téměř neznatelné.Svádí to nastavit zisk výš, pro ověření správnosti reakcí gyra je to téměř nutnost, no ale vzhledem k tomu, že se to dá přenastavit za letu, tak budu startovat na doporučených 40%.
Honza


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 27. Sep 2018 8:14:16 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12210
Pokud se používá subtrim na kanálech křidélek, výškovky, směrovky tak dochází během každé inicializace k vynulování.
Mělo by tam tedy být po zapojení vždy přibližně 0% výchylka - v závislosti na přesnosti pák/potenciometrů vysílače.

Pohyb kormidel by měl být přibližně stejný jako bez gyra. Pokud jsou výchylky příliš malé, je lepší přidat Počáteční reakce v Pokročilé.
Tím se pohyb pák znásobí jako při zvýšení Dual Rate. Jinak by model mohl reagovat velmi jemně.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 27. Sep 2018 18:44:44 
Offline

Joined: Thu 05. Nov 2015 14:33:36
Posts: 18
Ahoj, tak mně to nedalo, ráno jsem znova jednotku uvedl do továrního nastavení a prohnal setupem a ejhle, nyní je všechno jak má být, žádná výchylka v diagnostice na výškovce.Asi jsem tak předtím zapomněl kus trimu nebo nevím co.
Každopádně dnes odpoledne šel Chipmung do vzduchu, lítal jako po kolejích, nakonec jsem taky zkusil vypnout gyro kam bude zatáčet, byla to jen velmi mírná pravá zatáčka, zítra to srovnám mechanicky. Maximální obecný zisk vyzkoušen na 60% bez jakýchkoliv problémů. Ještě jednou všem děkuji za technickou podporu a za tuto skvělou jednotku, která nemá chybu.
Honza


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sat 06. Oct 2018 13:10:42 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12210
Ahoj,

děkuji za zprávu!

Jednotka funguje tak, že při každém zapnutí baterie se najde střed kanálů. Tento střed se může vychýlit pak např. použitím trimů ve vysílači.
Jenže v tomto případě to není vhodné - nemá to žádaný efekt. Navíc po dalším připojení baterie se trim znovu "vynuluje", ale nebudou sedět koncové body.

Takže trimy ve vysílači nepoužívat a bude to OK. Alespoň ne na křidélka, výškovku, směrovku.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 14 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .