It is currently Thu 28. Mar 2024 13:09:53

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ]  Go to page 1, 2  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Thu 09. Aug 2018 3:37:01 
Offline

Joined: Fri 08. Jan 2016 23:33:16
Posts: 35
Zdravím,
včera jsem namontoval nový GeoLink na Logo 550sx a mám takový problém.
Podle manuálu by měla LED na jednotce GeoLink bliknout a pak trvale svítit. Mě se ale chová tak, že blikne a hledá GPS, pak několikrát rychle problikne a až potom trvale svítí.
Pro lepší představu viz video.
Když jsem zkoušel aktivovat funkci výškový limit, tak vše fungovalo dobře.
Ale s návratem domů to bylo už horší. V režimu Aktivní(2) se zapíše domovská pozice (ověřeno po připojení k notebooku) a podle manuálu by to mělo být oznámeno LED která zhasne a po 2 vteřinách se rozsvítí. Ale u mě po aktivaci režimu Aktivní(2) poposkočí kolektiv a během cca 2 vteřin se vrátí do výchozí pozice, ale LED trvale svítí.
Pokud zkusím aktivovat režim Aktivní(1), tak zahájí návrat na domovskou pozici,ale krouží kolem ní v kruhu o průměru cca 10m.
Prosím o radu na co se zaměřit.

https://www.youtube.com/watch?v=mb_f5EQuQ8M&feature=youtu.be


Last edited by xGrany on Thu 16. Aug 2018 20:30:34, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 09. Aug 2018 9:30:14 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12210
Dobrý den,

z popisu i videa to vypadá, že je vše v pořádku. V manuálu upravíme text, aby to bylo jasnější.
Chování návratu domů přesně odpovídá tomu, že bude nutné zkalibrovat kompas.
To by mělo vše vyřešit.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 09. Aug 2018 9:33:26 
Offline

Joined: Fri 08. Jan 2016 23:33:16
Posts: 35
Děkuji za odpověď, vyzkouším kalibraci kompasu a dám vědět.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 13. Aug 2018 18:46:03 
Offline

Joined: Fri 08. Jan 2016 23:33:16
Posts: 35
Tak jsem provedl kalibraci kompasu, pořádně vyrovnal, přikládám foto instalace geolinku i spirita, ale návrat domu i držení pozice nefunguje, jak by mělo...
Bod návratu domů mám cca 15m před sebou, odletím dalších řekněme 20m a dam návrat domů. Heli se začne vracet v kruhu proti směru hodinových ručiček, zaletí až za moje záda, začne se vracet,přeletí přez správnou pozici a začne zase kroužit...

Zkoušel jsem i držení pozice, tu to drželo tak 5s a pak se začne heli naklánět vlevo a opět krouží v průměru 20m, někdy i víc...

Kalibraci jsem prováděl doma v bytě, ne přímo na ploše vzdálené cca 5km... Už mě napadá jen udělat kalibraci primo na ploše... Jen kvůli kalibraci musím sundat geolink z držáku, protože se mi nepodařila dokončit přímo na Logu 550sx. Proto sem to prováděl doma.

Je ještě něco na co bych se měl zaměřit?ImageImageImageImage


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 15. Aug 2018 7:49:47 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12210
Vypadá to, že je upevnění modulu velmi přesné, takže tam problém spíše nebude.
Jen se chci zeptat, z čeho je udělaný ten držák?

Pokud jsou např. šroubky nebo ten držák vodivý, může být i magnetický a to je velký problém.

Kalibrace na letišti může pomoci, pokud budova, kde se kalibrace provádí má ve stěnách hodně železa. To může ovlivňovat magnetické pole také. Ale nestává se to příliš často.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 15. Aug 2018 14:10:24 
Offline

Joined: Fri 08. Jan 2016 23:33:16
Posts: 35
Držák je vyrobený z plastu na 3D tiskárně, ale utažen je klasickými šrouby M3. To by tedy mohl být ten problém. Myslel sem si, že když může byt Geolink nalepený na ocasní trobce, která je vodivá, tak ji šroubek nemůže ovlivnit. Zkusím tedy šrouby vyměnit za plastové.

Ke kalibraci kompasu: provedl sem kalibraci přímo na ploše a držení pozice funguje řekl bych výborně. Pohybuje se v kruhu max 1m. Asi to v paneláku ovlivňoval železobeton a páté patro.
Návrat domu taky funguje, ale není to ono... Odletím cca 50m od domácího bodu rovně před sebe a návrat je takový ,,zeširoka,,. Nikdy se nevrátí rovně k bodu, ale vždy udělá oblouk na stranu v docela velkém rádiusu a pak přiletí k bodu ze strany a chvíli trvá než se ustálí do visu nad bodem. Někdy mi přeletí i nad hlavu a kousek za zada. Od domácího bodu stojím cca 10m. Na vrtulníku je znát, že cykliku už naklání vpřed, ale bod přeletí jakoby setrvačností.( mala výchylka koaxiálního režimu) Ale nakonec se na bod dostane.
Pokud aktivuji návrat třeba 10m od domácího bodu, tak krouží podstatně déle než najde domácí pozici. Nedá se toto řešit ziskem pozice? Nechal sem vše na výchozích hodnotách.
Ale pravděpodobně to tedy bude těma šroubama.
Pro představu přikládám foto držáku.Image


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 15. Aug 2018 21:06:42 
Offline

Joined: Thu 27. Mar 2014 20:33:18
Posts: 201
xGrany wrote:
... Myslel sem si, že když může byt Geolink nalepený na ocasní trobce, která je vodivá, tak ji šroubek nemůže ovlivnit. Zkusím tedy šrouby vyměnit za plastové.

Nejde o vodivost, ale o magnetičnost. Ocasní trubka je z hliníku. Mám s tím bohatou zkušenost z koptér. To kroužení je jasným příznakem špatně zkalibrovaného kompasu (nebo rušeného blízkým železem - třeba ty šrouby). Použij nerezové, mosazné, hliníkové nebo plastové.

Té kalibraci vadí i různé magnety, které můžeš mít doma, třeba repráky apod. Nešrouboval jsi ty šrouby držáku magnetickým šroubovákem?
Pro představu, zkus si přiložit třeba jen slaboučce zmagnetizovaný šroubek ke klasickému kompasu se střelkou. A stejně tak klasický magnetický kompas doma ukazuje jinak než venku. Takže kalibroval bych určitě venku, na volné ploše a taky ne v blízkosti drátů VN.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 16. Aug 2018 12:40:27 
Offline

Joined: Fri 08. Jan 2016 23:33:16
Posts: 35
Ano máš pravdu, teď už mi to taky dochází.
Podařilo se mi dnes koupit nerezové (nemagnetické) šrouby. Tak to večer vyzkouším... Nářadí mám taky nemagnetické.

Ale přišel jsem ještě na jednu svou chybu. To sem si vůbec neuvědomil. Až dnes, když sem sundal kabinu vrťase. Mám totiž v zadní části kabiny dva malé magnetky. Je to jen kvůli vzhledu,aby dělená kabina pěkně lícovala. GeiLink je od magnetů umístěn 7cm. To bych viděl asi jako největší problém. To asi ovlivňovalo víc než šrouby...


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 16. Aug 2018 16:24:11 
Offline

Joined: Thu 27. Mar 2014 20:33:18
Posts: 201
Tak to je skoro tutovka. Magnet ve vzdálenosti 7 cm, ten jistě dokáže s kompasem pěkně zavcičit.
Vyhoď je, zkus návrat domů a uvidíš jak pěkně to pomaže na místo ;)


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 16. Aug 2018 20:40:10 
Offline

Joined: Fri 08. Jan 2016 23:33:16
Posts: 35
Tak si sypu popel na hlavu...
Zkusil jsem na držáku vyměnit klasické šrouby za nerezové (nemagnetické) a došlo k podstatné změně k lepšímu. Ovšem jak jsem odstranil magnetky na kabině, tak už to bylo dokonalé. Vůbec sem si neuvědomil, že tam mám magnetky. Takže všechno byla pouze má chyba.

Děkuji tedy za skvělý produkt a moc se těším na další možnosti využití.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .