It is currently Fri 29. Mar 2024 0:11:31

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 30 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Sun 15. Apr 2018 19:32:24 
Offline

Joined: Thu 11. Jan 2018 20:16:40
Posts: 94
Všechny vás moc zdravím.
Potřeboval bych poradit s mým problémem.Jedná se o T-rex 600 Elektro.Spirit Pro.
Problém mám v tom,že když letím do mírné i prudké zatáčky,tak vydím,jak se v té zatáčce vrtulník rozkmytá a když dorovnávám tak se to ztratí a je vše v pořádku.Už se mi to stalo i dříve,tak mě napadlo že bude asi velká citlivost u Cykliky.Měl jsem nastaveno 65%tak jsem to snížil na 60% a bylo to už dobrý.Vylítal jsem od té doby asi 8 Baterek(Startů) a ejhle,dnes jsem přijel na Letiště a odstartuju a problém najednou spátky.V Manuálu se uvádí 55% ,tak si říkám jestli neni stále velká citlivost cykliky.Kamárád má 49% a lítá mu to bez problémů.Mám i Spalovák taky 600 a tam mám 60% a lítá to bez chyby.Tak nevím jestli je to vahou modelu a nebo otáčkama motoru,nebo tak něco.
Gripy mám nové včetně gum i ložisek.Spirit Pro mám na boku rámu,ale to by podle manuálu mělo být v pořádku.Podle kontroly vybrace na vrtasu mám vše v normě.
Jinak vrtulka drží jen je problém s tou cyklikou.
Je divný že to bylo už dobrý a najednou to zas dělá.
Můžete mi pomoc.
Moc děkuju.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 16. Apr 2018 9:18:05 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12213
Dobrý den,

pokud je jednotka upevněna pomocí dodané oboustranné pásky (pouze jednou a celým kusem), pak by zde neměl být problém.
Také je důležité, aby se jednotky ani kablíků v její blízkosti nic nedotýkalo.

Pokud jsou na modelu bezpádlové listy, pak by měl model fungovat bez nejmenších potíží i se ziskem 60 - 65%. Pokud je zapotřebí nižší, pak je model v nějaké části atypický. Hlavně může kmitání způsobit nějaká vůle v rotorové hlavě.
Gumky v rotorové hlavě by měly být také FBL, spíše tvrdší.

Pokud jsou listy pádlové, může být zapotřebí snížit zisk znatelně. Čím méně se listy hodí pro FBL, tím nižší zisk bude možný.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 16. Apr 2018 15:30:06 
Offline

Joined: Thu 11. Jan 2018 20:16:40
Posts: 94
Moc vás zdravím a děkuju za odpověď a pomoc.
Oboustranku mám nalepenou originál od vás a jednotka drží opravdu velice dobře.Myslím že tím to nebude.
Listy nevím jestli jsou pádlové či ne.Já to nepoznám.Ale už jsem na ně lítal před tím a bylo to vpohodě.Ale upřimně ty listy mě napadly taky.
Jinak Hlavu s hřídelí a gripama mám nové.Ještě mě napadlo já jsem snižoval před tímto letem o něco otáčky motoru,tak jestli to nemůže být tím.Protože než jsem je snížil,tak to urřitě nedělalo.Ale může to taky být jen shoda náhod.To snížení citlivosti cykliky můžu jít,až na kolik % ? Myslím aby to mělo stále dobrou reakci.
Určitě to je náká blbost,jen na to přijít a do budoucna se tomu vyvarovat.
Děkuju za kažkou radu.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 16. Apr 2018 15:36:52 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12213
Otáčky na to mohou mít výrazný vliv také. Na některých modelech (hlavně těch kde je těžiště blíže k listům) je možnost rozkmitání větší.
V určitých otáčkách je takový model na rozkmitání mnohem více náchylný. Stačí někdy pouze upravit o 50 RPM a ihned je po problému (nebo se naopak objeví).

V tomto případě nemá úprava nastavení jednotky smysl, pouze se tím zhorší letový projev. Takže doporučuji zkusit jako první změnit otáčky co nejdál od současných. Dalším snížením by se mohl problém ještě více zhoršit nebo naopak také zlepšit. Je třeba to vyzkoušet.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 16. Apr 2018 16:18:38 
Offline

Joined: Thu 11. Jan 2018 20:16:40
Posts: 94
Já to vyzkouším.Podle mě jsem ty otáčky ubral moc.Upřimně už když jsem ho zvedl do visu,tak se mi zdály už moc malé.Tak jako na hraně.Já lítám totiž jen maketově,žádná akrobacie,tak ty otáčky zas nemusím mít přehnané.Ale může to být opravdu i tím. Zvednu zpátky otáčky a uvidím.
Určitě pak dám vědět i pro ostatní piloty kdyby se jim to taky objevilo aby věděli co aspon v mém případě pomohlo.
Díky za pomoc a vážím si jakékoliv rady.
Ozvu se.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue 17. Apr 2018 19:36:08 
Offline

Joined: Thu 11. Jan 2018 20:16:40
Posts: 94
Tak jsem byl dnes to prolítnout.
Tak otáčky jsem zvedl zpět na 85% a chvění v zatáčkách (Reakce vžy na křidýlka) opět zpátky.
Otáčky jsem nechal na 85% a stáhl jsem citlivost cykliky z 60% na 55% a stále ještě chvění probýhalo.Tak jsem to stáhl ještě na 50% a ejhle chvění bylo pryč.Krásné čisté zatáčky a celkový letový projev super.
Ještě jsem měl na začátek nastaveno Letový projev na 1 a i ten jsem zvedl na hodnotu 4 ale nevím jestli to mohlo mít na to taky vliv.
Napadlo mě,jestli ta ciilivost jednotky na 1 nekecala do toho moc a nedělalo to tu neplechu v zatáčkách.
Ale v každym případě je to pryč,tak doufám že se to už neobjeví.
Kdyby někoho ještě něco napadlo tak budu rád za každý názor.
Všem moc děkuju za pomoc a hlavně díky Spiritu.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 18. Apr 2018 20:59:56 
Offline

Joined: Thu 11. Jan 2018 20:16:40
Posts: 94
Moc vás zdravím.
Měl bych na vás ještě jednu prosbu.
Byl jsem to opět prolítnout a tentokrát pořádně už s výkrutama menší akrobacií,abych to vyzkoušel jestli to už dobře chodí.Když jsem bral za křidýlka v tvrdších obratech,tak jsem si všiml že se to ještě lehce chvěje.Tak jsem ubral na citlivosti cykliky s 50% na 45% Teď.žádné chvění na křidýlkách a vrtulník dobře reagoval i držel.
Chci se zeptat,jestli je to nastavení 45% normální.Nevím kde je spodní hranice citlivosti.Podle manuálu jsem úplně jinde.
Podle mě vše stabilizuje a chování letu je super.
Tak nevím jestli to řešit a nebo to tak můžu nechat.
Můžete mi napsat váš odborná názor?
Moc díky,nemám tu nikoho,kdo by mi poradil a sem rád,že se na vás mohu obrátit.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 18. Apr 2018 21:15:37 
Offline
User avatar

Joined: Sun 09. Jun 2013 13:14:17
Posts: 962
Location: Plzeň
Pošli foto těch listů co tam máš .... třeba fakt nejsou FBL.

_________________
Spirit System (Spirit W1, RS & GTR & all the others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 18. Apr 2018 21:44:55 
Offline

Joined: Thu 11. Jan 2018 20:16:40
Posts: 94
Posílám.To budeš hodnej že pomůžeš.


Attachments:
IMG_20180418_224022.jpg
IMG_20180418_224022.jpg [ 1.22 MiB | Viewed 938 times ]
Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 19. Apr 2018 6:21:21 
Offline
User avatar

Joined: Sun 09. Jun 2013 13:14:17
Posts: 962
Location: Plzeň
Tak ty tvoje bezpadlové nejsou, od Alignu bezpadlové mají na sobě ještě 3G nápis (viz. moje foto). Zkus si od někoho půjčit bezpadlové a poznáš rozdíl, nejen v nastavení ale i na "páčkách" v ruce.


Attachments:
325mm-3K-Carbon-Fiber-Main-Rotor-Blades-align-3G-TREX-450-PRO-Sport-free-shipping.jpg_640x640.jpg
325mm-3K-Carbon-Fiber-Main-Rotor-Blades-align-3G-TREX-450-PRO-Sport-free-shipping.jpg_640x640.jpg [ 54.17 KiB | Viewed 931 times ]

_________________
Spirit System (Spirit W1, RS & GTR & all the others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz
Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 30 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .