It is currently Tue 19. Mar 2024 11:32:15

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: režimy stabilizace
PostPosted: Sun 12. Feb 2017 0:55:03 
Offline

Joined: Wed 21. Oct 2015 16:06:26
Posts: 40
Dobrý den,

je to cca rok, kdy jsem Vás prosil o možnost nastavení vyšší rychlosti vracení desky cikliky do neutrální polohy, abych se tak mohl přiblížit letovému projevu koaxiálního vrtulníku.
Toto jste vyřešili přidáním možnosti volby módu stabilizace: KOAXIÁL
DĚKUJI.

Je skvělé, že takto reagujete na přání zákazníků.
Spirit funguje skvěle a když jdu po dlouhé době létat začnu létat nejdříve v tomuto módu a teprve pak přepnu na 3D akro, nebo když jsem unavený tak taky jen tak poletuji v módu KOAXIÁL.
Díky Spiritu je létání pro mne méně náročné na soustředění a méně vyčerpávající, díky tomu mohu létat víc letů/déle za sebou. Se Spiritem se rychleji zlepšuji a létání mne mnohem větším potěšením.

Chtěl jsem Vás poprosit ještě o přidání letového módu: KOAXIÁL 3D
Moc by mi a věřím, že i ostatní tato funkce a pomohla při nácviku visení hlavou dolu a tréninku různých pohledů. S letovým módem KOAXIÁL 3D by pak byl SPIRIT bezkonkurenčně nejlepším simulátorem na trhu.

Při tréninku a pohodovém létání s takto stabilním a přitom obratným strojem, bych pak doslova chrochtal blahem.


MOC PROSÍM O PŘIDÁNÍ: Koaxiál 3D
Heřman


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: režimy stabilizace
PostPosted: Sun 12. Feb 2017 12:26:32 
Offline
User avatar

Joined: Sun 09. Jun 2013 13:14:17
Posts: 960
Location: Plzeň
Koaxial 3D si fakt nedovedu představit :-D ... myslím že na učení polohy hlavou dolů je funkce Stabi Akro přímo dělaná.

_________________
Spirit System (Spirit W1, RS & GTR & all the others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: režimy stabilizace
PostPosted: Sun 12. Feb 2017 14:22:45 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12198
Dobrý den,

jsem velmi rád, že jste spokojen a určitě se budeme snažit spokojenost dále prohloubit.

Co se týče režimu Koaxiál 3D, jak si představujete jeho funkci?
Pokud cítíte, že tento režim Koaxiál již nedovoluje dostatečnou volnost, můžete vyzkoušet režimy Stabilizace (Normál) a Akro. Tyto režimy fungují velmi podobně, s tím že Akro toho dovolí nejvíce.

Jinak i v režimu Koaxiál se dá viset vzhůru, stačí tento režim zapnout, když je heli vzhůru nohama (ližiny nahoře). Proto se ptám na ten režim 3D, jak by se měl přesně chovat.

Mimochodem tento dotaz jste položil v sekci AERO, která je určená pro modely letadel. Proto dotaz přesuneme do HELI.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: režimy stabilizace
PostPosted: Mon 13. Feb 2017 0:24:23 
Offline

Joined: Wed 21. Oct 2015 16:06:26
Posts: 40
Dobrý den,

omlouváme Vám za vložení dotazu do letadel. Byl to nechtěný překlep.



Pokusím se tedy lépe popsat funkce a využití:

1) Režim KOAXIÁL mi vyhovuje vrtulník visí skoro sám a poměrně rychle se vrací do horizontální polohy = létání je pro mne pohodovější.
Nově potřebuji přidat funkci, aby vrtulní vysel stejně stabilně i hlavou dolu.
Umožní to nově trénovat/učit se stejným způsobem jako je nyní možné jen lyžemi dolu i hlavou dolu=3D. Bylo by to skvělé pro začátečníky i pro oživení návyků po dlouhé pauze v létání př. zaviněné pracovními pauzami.

2) Létám na "malém" prostoru cca 40x40m.
Nepotřebuji tedy, aby vrtulník letěl "nekonečně" dlouho po přímce jako při režimu AKRO 3D, ale potřebuji, aby se vrtulník při kniplu v neutrálu "rychle" zastavil.
Létám v silném větru. Pokud si dobře v vybavuji větrnou mapu ČR, tak rychlost větru je u nás na Vysočině cca 2x vyšší než v Plzni a téměř nikdy tu není bezvětří = potřebuji rychlejší a silnější stabilizaci. Někdy dokonce musím opakovat inicializaci jednotky, protože vrtulník není v klidu, ale klepe s ním vítr.
Režim AKRO 3D, toto neumožňuje. Rychlost vracení desky cykliky mi vyhovuje u Koaxiálu, je použitelná i na volnou akrobacii. (Myslím si že je to dáno tí, že u režimu KOAXIÁL se deska cykliky poměrně rychle se vrací do horizontální polohy, rychleji než u režimu AKRO 3D. Možná jsou u KOAXIÁLU i další nastavení, která vrtulník lépe a rychleji stabilizují, proto bych vyšel z tohoto režimu.)



Pokusím se popsat jako programátorský lajk, jak bych vytvořil nové nastavení:

3)Všechna nastavení již existujícího režimu KOAXIÁL bych zkopíroval do nového nastavení.
Nahradil bych v novém režimutu část programu, která vyhodnocuje kterým směrem se vrtulník otočí nejkratší cestou do horizontální polohy, ať již lyžemi dolu, čihlavou dolu za část již existujícího programu z AKRO 3D.

Takto by dle mého lajckého názoru vznikl poměrně jednoduše noví režim KOAXIÁL 3D


Schnutí:
Jednotka Spirit by se jako je to již zvykem standardně inicializovala lyžemi dolu. Režim by při letu otáčel vrtulník nejkratší cestou buď lyžemi dolu, nebo hlavou dolu. Vrtulník by vysel skoro sám i v silném větru jedno jestli lyžemi dolu, nebo hlavou dolu. Při kniplu v neutrálu by se vrtulní zastavoval rychleji než nyní umožňuje režim AKRO 3D. Režim nově umožní snadněji trénovat lety i v invertu.



S pozdravem
Heřman


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: režimy stabilizace
PostPosted: Mon 13. Feb 2017 19:31:12 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12198
Dobrý den,

velmi Vám děkuji za podrobné info.

Naštěstí mohu potvrdit, že režim Koaxiál už funguje tak jak popisujete a funguje i když je model obráceně.
Kdykoli ho aktivujete "na zádech", bude tam držet pozici.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: režimy stabilizace
PostPosted: Mon 13. Feb 2017 20:55:17 
Offline

Joined: Wed 21. Oct 2015 16:06:26
Posts: 40
Dobrý den,

co myslíte tím aktivujete na zádech???

1) Zapnu napájení jednotky na zemi v režimu Akro 3D vzlétnu, otočím vrtulník na záda a pak musím přepnout banku na koaxiál. U druhé možnosti bych se upřepínal a vůbec si nezalétal, na akrobacii by byla nepoužitelná při každém přemetu bych musel dvakrát přepnout režim, to je mimo relitu.

2) zapnu napájení jednotky na zemi vzlétnu v režimu Koaxiál, udělám pár přemetů otočím to do invertu vrtulník se bude snažit zůstat hlavou dolu. Následně bez přepínání udělám pár přemetů zůstanu lyžemi k zemi a vrtulník se bude držet lyžemi k zemi a přistanu

Potřebuji druhou možnost.

S pozdravem
Heřman


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .