It is currently Fri 29. Mar 2024 1:37:37

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ]  Go to page 1, 2  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: Protos 500
PostPosted: Sun 23. Mar 2014 21:48:18 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12213
Nastavení pro klasickou akro a soft 3D.
Listy Align 3G 425mm, setový Scorpion motor, YGE 60A
Serva 3x MKS DS9670A+, Align DS655

POZOR!!! JE TŘEBA ZKONTROLOVAT SMĚRY KOMPENZACE A VÝCHYLEK SERV!!!
Na vaší heli a s vaší výbavou mohou být jiné.


Attachments:
protos_2014.3.11.4ds [255 Bytes]
Downloaded 305 times

_________________
Spirit System developer
Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Protos 500
PostPosted: Mon 01. Feb 2016 22:11:57 
Offline

Joined: Sun 08. Mar 2015 20:06:59
Posts: 66
Přikládám mého Protose.
Serva Savoxy 4096 a 1290MG na vrtulce.
Ocas se mi zdá pořád takový nějaký mdlý. Tak nějak se pořád lehce kývá. Když prudčeji hrábnu do cykliky, tak vždy trochu uhne. Když zkusím tictoc, tak má tendenci se rozvybrovat. Když snížím zisk gyra tak je to ještě mdlejší. Domek vrtulky nový, duralová řemenice 19z, smýkátko si myslím, že chodí lehce, ale né že by samo lítalo sem tam- toho se mi nepodařilo dosáhnout.
Zexxi podívej se mi prosím na to nastavení, jestli tam nemám nějakou zásadní botu. Jestli tam nic nenajdeš, tak zkusím vyměnit vrtulkové servo. Nic víc už mě nenapadá.
Díky


Attachments:
b2.4ds [255 Bytes]
Downloaded 122 times
b1.4ds [255 Bytes]
Downloaded 105 times
b0.4ds [255 Bytes]
Downloaded 114 times

_________________
Protos,Agile 5.5,T14SG.....
Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Protos 500
PostPosted: Tue 02. Feb 2016 12:45:34 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12213
Děkuji za nastavení.

Žádnou zásadní chybu tam nevidím, možná jen přidat výškovkový filtr.
Servem tento problém nebude, sám jsem měl několik Protosů s tímto servem delší dobu. Pokud je vše dokonalé, vrtulka tam funguje i se servem jako je Align DS520, což je mnohem slabší a pomalejší servo. Vyžaduje to ale hodně času, aby se ta mechanika takto doladila.

U Protose je bohužel ta vrtulka často problémová, většina lidí to řeší nákupem lepšího serva. Ale skutečný problém je bohužel v naprosté většině případů jen v mechanice, takže ať se nastaví gyro jakkoli, nebude to nikdy fungovat perfektně.
Zmíněné servo 1290mg funguje dobře i na heli třídy 700 - ano, jsou i mnohem lepší serva, ale na Protosovi by to mělo fungovat minimálně uspokojivě.

Co hodně ovlivňuje vrtulku (i když se to nezdá), jsou hlavní listy. Pokud tam jsou např. SABy, které se tam dodávaly, tak nebude vrtulka stačit, pokud se za to opravdu tahá. Nejlepší zkušenosti mám s starými Align 3G listy, ty se ale již nevyrábí - i co se týče letových vlastností. Doporučuji Rapidy (FBL verze). Mohou výrazně zvýšit účinnost i obratnost heli ale i fungování té vrtulky.
Nevím jaké tam jsou ale teď.

Co se týká mechaniky, tak u Protose platí - jakékoli zlepšení chodu mechaniky výrazněji zlepší chování vrtulky. Takže i nepatrné tření hodně vadí. Nejvíce problematické je u Protose smykátko, je třeba ho pravidelně čistit/odmašťovat, protože se zanáší hřídel a pak jde vrtulka čím dál více ztuha. Takže třeba už po 10 startech může být zatuhlé. To silné servo to většinou přetáhně, ale fungování bude velmi špatné.
V 90% nových kitů dochází k tomu, že je ve smykátku menší tření už v neutrální poloze (mezi 2 vodícími šroubkami). Jakmile se začne vychylovat do stran, je tření ještě větší. Jenže to je poloha, která je nejdůležitější, protože se tam musí dostat co nejrychleji, aby včas zareagovala na zátěž.

Co doporučuji je vzít oba šroubky a mírně zpilovat konce (do kulata), aby oba vodící šroubky nikdy vůbec netřely a prsten na smykátku se mohl vždy úplně volně protáčet. I kdyby tam byla vůle, tak to nevadí. Vůle jsou mnohem menší problém.
Někdy je plast, kde jsou dva šroubky vyroben křivě a proto tam je ještě větší tření.
Tato úprava by měla citelně chování zlepšit.

Další úprava spočívá v tom, aby uhlíková tyč/táhlo netřelo ve vodícím otvoru. Toho se dá někdy dosáhnout špatně - nejlepší je celý kroužek odcvaknout.

Pokud bude mechanika vrtulky v dobrém stavu, nebude nutné vůbec využívat Revomix. Ten nedoporučuji nastavit vyšší než na hodnotu 2. Může to způsobit více potíží - rozkmitání než užitku.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Protos 500
PostPosted: Tue 02. Feb 2016 20:56:17 
Offline

Joined: Sun 08. Mar 2015 20:06:59
Posts: 66
Díky za rychlou odpověď. Co k tomu dodat. Vše co navrhuješ jsem už řešil. Smýkátko se točí se šroubky lehce v celé dráze. Hřídelka je vyleštěná jak psí kulky, ale smýkátko nejde úplně dokonale lehce, že bych do něj jenom cvrnknul a ono šlo na druhou stranu. Zkusím jej ještě sundat z hřídele a vyčistit.
Listy tam mám Aligny HD420F, před tím jsem tam měl MS Composit a ty byly dost měkké, tak jsem myslel, že to těma Alignama vyřeším a nic.
Mám ještě podezření na to servo. Předtím jsem tam měl funglovku a mám pocit, že to s ním chodilo dobře, ale pak jsem jej potřeboval do Agile a do Protose jsem dal z druhé ruky. V Agile ho mám tak pěkně zabandážované, že se mi jej moc nechce vytahovat. :(
Takže začnu odmaštěním a vyčištěním smýkátka, snížím revomix zkusím i ten výškový filtr a uvidíme. :)
Každopádně díky.

_________________
Protos,Agile 5.5,T14SG.....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Protos 500
PostPosted: Tue 02. Feb 2016 21:05:29 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12213
Není zač, určitě to půjde vyřešit. Bohužel na to má vliv několik věcí. Od napnutí řemene, až po nastavení governoru.
Co se týká nastavení, tak je hodně důležité ještě správně nastavit střed vrtulky. Když je servo ve středové poloze, tak by měl být stříh na vrtulce cca 4°. U protose to je poměrně důležité. Takže smykátko je mírně blíže k trubce. Když se to takto nastaví, limity by měly na obě strany vycházet stejně.

Pokud vrtulka nezastavuje stejně na obě strany, tak je tam ten rozsah až příliš (což u protose jde). Je problematická hlavně ta strana, kdy jde smykátko od trubky. Když se ubere limit na této straně, zlepší se to.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Protos 500
PostPosted: Tue 02. Feb 2016 21:12:10 
Offline

Joined: Sun 08. Mar 2015 20:06:59
Posts: 66
JJ. Včera jsem studoval vlákno o Protosím ocase takže jsem střih atd. nastavil. Teď jsem vyčistil smýkátko tak že mi běhá po hřídelce samo když zakývám ocasem :lol:
Tak uvidíme. Akorát by to chtělo trochu méně větru.
Možná jsem jenom rozmlsaný z Agile, kde všechno drží jak přibité. Když jsem přecházel z Blada 450X na Protose, tak jsem taky nechápal že mám po chvíli takové problémy s tím Bladem něco zaletět. ;)

_________________
Protos,Agile 5.5,T14SG.....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Protos 500
PostPosted: Thu 04. Feb 2016 19:22:52 
Offline

Joined: Sun 08. Mar 2015 20:06:59
Posts: 66
Prosím Tě mohl by ses podívat na toto video?








Připadá mi že je tam jakoby mrtvé pásmo, kdy se sice vrtulky vychýlí, ale jinak se nic neděje. A to si myslím dělá to kývání když je vítr. :(

_________________
Protos,Agile 5.5,T14SG.....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Protos 500
PostPosted: Thu 04. Feb 2016 20:17:41 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12213
Děkuji za videa. Není to sice jako to držet v ruce, ale napadlo mě toto.
Odpojit táhlo od serva vrtulky, raději sundat vrtulkové listy, roztočit motor a zkusit pohybovat táhlem.
Někdy se stane, že při točení s tím nejde skoro hýbat - a to stejné se děje i při letu.
Problém nastane tak, že se odstředivou silou něco v mechanice příčí - není symetrické. Pak už to jde dohledat celkem jednoduše.
Když se netočí, vše může jet jak po másle, takže to je hodně záludné.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Protos 500
PostPosted: Fri 05. Feb 2016 19:56:35 
Offline

Joined: Sun 08. Mar 2015 20:06:59
Posts: 66
Díky za radu, ale tady asi problém nebude. Zkoušel jsem to a myslím že je to v pořádku. Kolem středu to jde lehounce a jak začnu vychylovat tak vlivem odstředivé síly na kuláky v gripech to začne klást odpor. Ale přiznám se že jsem netušil, že až tak velký. Když tam dám listy tak to servo má určitě s tím co dělat. Každopádně jsem zkusil sundat i kámen s gripy a jde to po celé osce úpně samo i na nejvyšší točky. Zítra to půjdu vyzkoušet do vzduchu po tom vyčištění smýkátka a uvidíme.

_________________
Protos,Agile 5.5,T14SG.....


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Protos 500
PostPosted: Sat 06. Feb 2016 10:45:59 
Offline

Joined: Sat 08. Jun 2013 12:16:46
Posts: 889
Koukal jsem a na tom prvni videu... Mam ted je vetsi heliny, ale s roztocenou vrtulkou bych takhle lehce do stran hybat rozhodne nemohl. Vrtulka by mi kladla daleko vetsi odpor. No a ted prijit na to kde je chyba. Nemuze to byt malym ziskem ?
Petr


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .