It is currently Thu 28. Mar 2024 15:13:49

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: Nefunguje plyn
PostPosted: Sun 29. Oct 2017 19:51:22 
Offline

Joined: Thu 21. Sep 2017 13:36:06
Posts: 78
Location: brno
Ahojte, mám problem, z ničeho nic mi přestal fungovat plyn, kolektiv se zvedá, ale neroztocí se rotor. Po troše zkoumání, jsem vyřadil governor a už plyn fungoval normálně, ale bez GOV. Ted jsem to nastavil všechno znovu od začátku a už to nejede ani s vypnutým gov. Když dám paku plynu nahoru, regulátor přejde do nastavovacího modu, reglem to nebude. Motor jsem jinej nezkoušel. A v záložce spirita diagnostika vše funguje jak má. díky za radu

_________________
ALZRC 450,SAB Goblin 420Sport, Aligen T-Rex 600 Nitro Pro, Graupner Mz24, RX08, TLR22-4, JETI DS-12 + Spirit RS


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nefunguje plyn
PostPosted: Tue 31. Oct 2017 0:02:10 
Offline

Joined: Thu 21. Sep 2017 13:36:06
Posts: 78
Location: brno
Tak jsem musel přehrát firmware, jinak to bylo beznadějný. Ale dějou se další nepochopitelný věci a já bych to tipoval na špatnou krabičku, asi ji pošlu zpět, aby jste se na to podívali, jinak už fakt nevím. Vždyt to fungovalo dobře. Ještě ji zkusím asi znovu flasnout, mohlo by to pomoct? Dávam odkaz na video co to dělá. Po nastavení GOV a pridání páčky nad polovinu, krásně najíždí do otáček, ale po ubrání na polovinu, najednou otáčky vystřelí a blbne to. To samé ukazatele zustavají na blbých hodnotách a nejde s tím nic dělat. nejak mi nejde vložit video na youtube, dam ho na ulozto.cz

https://ulozto.cz/!tv9FUdGgaynd/vid-201 ... 1559-0-3gp

_________________
ALZRC 450,SAB Goblin 420Sport, Aligen T-Rex 600 Nitro Pro, Graupner Mz24, RX08, TLR22-4, JETI DS-12 + Spirit RS


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nefunguje plyn
PostPosted: Tue 31. Oct 2017 8:33:53 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12210
Ahoj,

přehráním jednotky se většinou nic nezmění, pokud se přehrává na stejnou verzi.

Co se týče problému:
"Po nastavení GOV a pridání páčky nad polovinu, krásně najíždí do otáček, ale po ubrání na polovinu, najednou otáčky vystřelí a blbne to"
tak toto chování je naprosto v pořádku. Pod cca 50% se governor vypne a motor se řídí křivkami. Jenže bez zátěže motor nic nezpomalí a tak otáčky "vystřelí" tak jak je to udáno pákou.
Governor by se tedy neměl nikdy používat s křivkou, která se mění s pohybem páky - hodnota má být vždy stejná ať se jedná o jakýkoli governor.
Takže nastavit křivku např. 70% a bude vše v pořádku.
Když se přepne otáčky křivka z 0% hned nad 50% bude se motor roztáčet plynule - zde to tedy řídí governor.

Co se týče ukazatele plynu na video - ten nefunguje správně, protože hodnota pro 0% plynu (příp. Throttle Hold) je nastavena příliš nízko. Je třeba ji nastavit aby byla blízko 0%. Např. na -1. Kdežto teď je na -24% či níže (je to pod povolený limit. Stačí srovnat subtrimem na kanálu plynu směrem nahoru a bude to v pořádku.

Takže řešení je celkem jednoduché. Jednotka bude v pořádku.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nefunguje plyn
PostPosted: Tue 31. Oct 2017 17:31:34 
Offline

Joined: Thu 21. Sep 2017 13:36:06
Posts: 78
Location: brno
Tak to se mi ulevilo. A s tím plynem, máš namysli zvednout ze spodní -150%, aby šel plyn až blíže k nule -1%? Je to tak? A nastavit to subtrimem ve vysílačce. Mě spíš zaráželo, že jsem dal páčku dolu a ukazatel zustal nahoře.

_________________
ALZRC 450,SAB Goblin 420Sport, Aligen T-Rex 600 Nitro Pro, Graupner Mz24, RX08, TLR22-4, JETI DS-12 + Spirit RS


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Nefunguje plyn
PostPosted: Tue 31. Oct 2017 21:17:32 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12210
Ano, -150% by tam být nemělo. Když to bude 0 až -1%, tak to bude ideální.

Ten ukazatel je pouze problém v zobrazení, hlavní jsou ty %. Ukazatel ukazuje od 0 - 100%. Pokud tam je ale -24% tak se pouze neaktualizuje, protože je daleko mimo svůj rozsah.
Na funkci ten ukazatel ale nemá vliv. Když se srovná k té 0%, bude to fungovat správně.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .