It is currently Thu 28. Mar 2024 15:46:29

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Thu 15. Nov 2018 11:08:44 
Offline

Joined: Tue 29. Aug 2017 16:49:57
Posts: 43
Dobrý den,

cca před měsícem 16.10. jsem upozorňoval, že Geolink v invertu nedodržuje stejné letové hladiny jako přistávacím zařízením k zemi. Doposud jsem neobdržel vyjádření od zástupců Spiritu, či termín odstranění závady.

Prověřoval jsem to u vrtulníků v režimech, které umožňují létat v invertu Akro (stabilizace), Koaxiál.

Naprogramovaná výškové omezení v Geolinku pro minimální výšku v reálu cca sedí. Naměřil jsem při zvedání modelu nahoru/dolu rozdíly cca do 0,5m.

Při převrácení modelu do Invertu se bez jakékoli úpravy či zásahu do nastavení rozhodí minimální letová hladina hlídaná Geolinkem. Posun letové hladiny jsem naměřil při zvedání modelu u režimů Akro (stabilizace), Koaxiál o cca +4m.

Předpokládám, že chybné měření výšky ovlivní i maximální letovou hladinu.

Pořídil jsem Geolink, aby mu umožnil bezpečněji létat/trénovat v „nízkých výškách“ to díky této chybě nelze.

Pokud bych létal výše, záchranu nebudu potřebovat nebo mi stačí aktivace záchrany páčkou.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 15. Nov 2018 12:03:39 
Online
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12210
Dobrý den,

mohu se zeptat, jak provádíte měření?
Jedná se o měření během létání?

Pokud ne, pak je takové měření nepřesné, protože na modul působí v invertovaném letu zcela odlišný tlak.
Můžeme poskytnout neoficiální firmware, kde tlak již vliv na přesnost nemá.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 15. Nov 2018 17:40:02 
Offline

Joined: Tue 29. Aug 2017 16:49:57
Posts: 43
Dobrý den,

zkouším to s odpojeným motorem, celý model otočím vzhůru nohama a lezu s vrtulníkem po kopci nahoru/dolu.

Tlak vzduchu ve stejné výšce je pořád totožný a je jedno, jestli je model podvozkem dolu, nahoru nebo nějak na bok.

Geolink pro polohu přistávacím zařízením dolu hlídá výšku správně. Pokud proč u této polohy nevadí vypnutý motor a v proč by inveru měl vadit vypnutý motor?

Pokud mám zapnutý motor tak by výška měla být ve všech polohách stejná, stejně jako s vypnutým motorem by poloha měla být ve všech polohách taky stejná.

Geolink je použitelný pro akrobatický větroň, který motor vůbec nemá, nebo může jen někdy létat se zapnutým motorem,tudíž Geolink nemá měřit rozdílnou výšku pro vypnutý motor nebo zapnutý motor.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 15. Nov 2018 18:48:57 
Online
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12210
Bohužel nemáte pravdu.
Tlak, který je na místě trubky je s rotujícím rotorem zcela odlišný, než když jsou listy bez pohybu.
Pokud by byl stejný, tak Vám nepoletí vůbec model :)

Protože je GeoLink umístěn pod rotorovým diskem, tak v poloze s ližinami dolů posílají listy vzduch směrem na trubku. Tedy ofukují GeoLink.
Naproti tomu pokud model létá ližinami nahoru je na GeoLink vyvíjen zcela opačný tlak a je třeba tento jev kompenzovat.
Jakékoli testování na zemi tedy pozbývá hlubší smysl. Během létání se kompenzuje několik dalších faktorů, které nejste schopen bez rotujících listů a řízení samotného modelu napodobit. Tlak na modelech vrtulníků je tedy velmi proměnlivý a je třeba s tím počítat. Právě proto, aby to fungovalo i během akrobacie.

Pokud v něčem nemáte jasno, můžete mě kontaktovat přímo.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 15. Nov 2018 19:07:17 
Offline

Joined: Tue 29. Aug 2017 16:49:57
Posts: 43
Dobrý den,

u předchozího barometrického čidla, které dosud používal jsem rozdíly nezaznamenal, proto jsem tento jev neřešil.

Změna tlaku rotorem zní logicky, budu tedy spoléhat, že máte kompenzaci správně.


Děkuji

Honza


Last edited by Honza.i on Thu 15. Nov 2018 19:20:51, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 15. Nov 2018 19:12:19 
Online
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12210
Tento jev zaznamenat jinde nelze, protože Vám čidla zobrazí skutečný tlak.
To stejné dělá GeoLink - viz uložené letové záznamy, ale aktivace záchrany je něco zcela jiného.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .