It is currently Thu 16. May 2024 23:35:20

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ]  Go to page 1, 2  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Sun 05. Apr 2015 18:10:57 
Offline

Joined: Sun 08. Mar 2015 20:06:59
Posts: 66
Ahoj, potřebuji prosím pomoct. Dnes jsem přehodil Spirita zpátky do Protose a narazil jsem na 2 problémy.
- myslel jsem si že bude stačit nahrát z PC zálohy bank a bude hotovo. Tvářilo se to že jo, ale vůbec nečel impulz na kolektiv. OK udělal jsem reset do továrního nastavení a pomoci průvodce jsem chtěl nastavit FBL znovu. Tentokrát se mi nechtělo hýbat servo vrtulky max 1mm+-. Při prvním nastavování pak stačilo nastavit správné parametry serva 330Hz atd. a už to šlo, ale tentokrát ani ťuk. Tak jsem znovu natáhl zálohu z PC a servo šlo, ale znovu nešel kolektiv. Znovu tovární a znovu ze zálohy a pak už nešla vrtulka ani ze zálohy. Vše jsem vypnul a asi po čtyřech hodinách jsem se do toho znovu pustil a ejhle po zapnutí vše šlo jako za starých časů.
- druhý problém je zásadnější. Šel jsem Protose proletět vše bylo v pohodě vyzkoušel jsem si funkci záchrany pak jsem otočil do invertu opět vyzkoušel záchranu super. Tak jsem dal max.točky a opět jsem vyzkoušel záchranu a málem jsem se posr... - šla naopak. Naštěstí jsem to ustál. Připojil jsem to k PC - posuvník byl na původní pozici (-60) tak jsem ho dal naopak a chvíli jsem si s tím hrál a za chvíli už to jde zase naopak.????
Kromě toho mi NĚKDY při přepnutí banky z 0 na 1 sníží kolektiv když se dívám na monitor kanálů, tak s ničím ani nehne.

Edit. Teď jsem ještě zjistil že mám naopak nastaveny piruety. Ty jsem ovšem při nastavování kontroloval a jsem přesvědčen že byly v pořádku. Kdyby náhodou nebyly může to mít vliv na popsané problémy?

Pomoc prosím.

_________________
Protos,Agile 5.5,T14SG.....


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 05. Apr 2015 18:42:38 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12251
Ahoj,

nejdrive ze vseho bych v tom nehledal zadnou vedu. Ty problemy spise vyplyvaji z toho, ze se stale prehravalo nastaveni. Tam to vzdy zacne, protoze casto se precijen neco zmeni, ale clovek zapomene a pak se divi, ze je neco opacne.

Cim vice se zkousi, tim je to horsi.
Je treba mit jasno, co se to vsechno deje a proc.

Tak napr. uz po docteni 3. vety jsem mel jasno v tom, ze jsi mel nastaven zisk gyra na 0% nebo v zaporu - proto "nesel kolektiv". Protoze byla celou dobu aktivni zachrana nebo byl kanal zisku gyra pripojen spatne.

Dalsi vec kolektiv - kdyz se nahrava nastaveni, musi se nahrat pro kazdou banku zvlast. Nahranim nastaveni se nactou hodnoty jen do 1, aktualni banky. Takze je treba nahrat (a predtim ulozit) 3 soubory.

Dalsi je ta zachrana, pokud se na heli napr. vymeni servo, nebo umisti jinak jednotka, optimalizace piruet uz muze byt obracene. Potom bude zachrana fungovat s jistotou velmi spatne. S obracenou optimalizaci piruet heli pak leta znatelne hure a predevsim nefunguje ta zachrana/stabilizace jak ma. Proto software neustale hlasi, aby se optimalizace proverila. Na to je treba davat pozor.

Hlavne, ze se nic nestalo. Za vsim je logicke vysvetleni, uvidis, ze bude vse fungovat.

Ulozene nastaveni bude fungovat vzdy tak jak se ho ulozilo, problem byva v tom, ze to ostatni se zmenilo. Neni treba urcite nic nastavovat znova, jen bacha na banky.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 05. Apr 2015 19:05:47 
Offline

Joined: Sun 08. Mar 2015 20:06:59
Posts: 66
Díky za odpověď. Vše to zní logicky akorát tomu s tím gyrem moc nerozumím, protože gyro zadávám z vysílačky a v ní v profilu "Protose" jsem nic neměnil. Ale asi si budu muset dávat bacha s těmi bankami. Při přepínání bank mezi 0 a 1 mi mění velikost kolektivu při aktivované záchraně. Když kanál 7 na banky deaktivuji tak se zdá že je vše v pohodě.
Banky jsem chtěl používat pro otestování různého nastavení, jelikož nemám bluetue a nechce se mi tahat noťas. :-)
Asi zkusím ještě jednou nastavit tovární nastavení a začnu od začátku. :-)

_________________
Protos,Agile 5.5,T14SG.....


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 05. Apr 2015 19:20:23 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12251
Nastavovat neni nutne znovu, jen musi clovek vedet jak to vse funguje, aby nebyl prekvapen. Pak se to muze jevit nepredvidatelne.
Vse se da overit v diagnostice. Tam jde videt zda se napr. pohybuje kolektiv, zda je nastaven zisk gyra, zda je aktivni zachrana, apod.

Ano, v bankach se da nastavovat spoustu parametru jinak. Pokud se nahraje nastaveni jen do jedne banky, tak to dalsi neovlivni (krom zakladnich parametru).

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 05. Apr 2015 19:26:05 
Offline

Joined: Sun 08. Mar 2015 20:06:59
Posts: 66
Ještě mě napadla jedna věc, bankami jsem přepínal zisk cykliky. Může to mít vliv na tu změnu výchylky kolektivu při záchraně? Jdu to ještě zkusit. nastavím do všech bank stejné parametry.

_________________
Protos,Agile 5.5,T14SG.....


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 05. Apr 2015 19:30:22 
Offline

Joined: Sun 08. Mar 2015 20:06:59
Posts: 66
Hm tak tady to není. Dělá to pořád a teď už mi to zase hýbe kolektivem při přepnutí banky i bez záchrany.
Sakra ale ještě minulý týden mi to všechno tak pěkně šlapalo.

_________________
Protos,Agile 5.5,T14SG.....


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 05. Apr 2015 19:48:32 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12251
Vliv na zmenu vychylky kolektivu maji jen 2 parametry - zisk kolektivu u zachrany v zalozce Stabi a potom rozsah kolektivu v zalozce Limity.
Nic vic na to vliv nema. Tech parametru tam neni hodne, takze se to da zjistit celkem rychle.
Vsechno to funguje tak jak je nastaveno, opravdu neni treba nejak zmatkovat.

Koukni na ty 2 parametry a uvidis.
Nejjednodussi co lze udelat, aby to mezi bankama bylo stejne - ulozit nastaveni z banky 0 do souboru, nacist toto nastaveni v bance 1 a ulozit do jednotky.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 05. Apr 2015 20:10:09 
Offline

Joined: Sun 08. Mar 2015 20:06:59
Posts: 66
ZeXx86 wrote:
Nejjednodussi co lze udelat, aby to mezi bankama bylo stejne - ulozit nastaveni z banky 0 do souboru, nacist toto nastaveni v bance 1 a ulozit do jednotky.


Tak jsem to udělal jak píšeš a vypadá to že je po problému.

Díky moc. :)
Prostě to máš vymakané. ;)

_________________
Protos,Agile 5.5,T14SG.....


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 05. Apr 2015 22:51:09 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12251
Diky za info.

Snad to uz pujde lepe.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 13. Apr 2015 15:10:12 
Offline

Joined: Sun 08. Mar 2015 20:06:59
Posts: 66
Prosím Tě ještě bych si rád ověřil jednu věc. Chci Spirita vyzkoušet v jiné heli a pak jej vrátit do Protose. Uložím si všechny tři banky do PC. Při návratu Spirita načtu banku 0 a dám uložit, pak 1 a 2 a vždy každou uložit a teoreticky bych nemusel nic dalšího nastavovat. Je to tak? :)

_________________
Protos,Agile 5.5,T14SG.....


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .