It is currently Thu 28. Mar 2024 18:36:45

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 63 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Thu 27. Aug 2015 13:24:12 
Offline

Joined: Thu 15. May 2014 13:21:00
Posts: 15
Location: Plzeň
ale v jiném vrtulníku ;)


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 14. Oct 2015 3:37:13 
Offline

Joined: Wed 19. Mar 2014 13:02:16
Posts: 37
Location: Libeň
Ahoj, tak jak to dopadlo? Jsem zvedavej :-)

_________________
Jeti DC-24; Henseleit TDR, Henseleit TDF, Henseleit TDSF, Mikado Logo 600 SX, GM Heli Mi-17, SAB Goblin 630, OXY 5 Meg


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 14. Oct 2015 6:25:47 
Offline
User avatar

Joined: Sun 09. Jun 2013 13:14:17
Posts: 962
Location: Plzeň
Mě také. Heli u EMJIRKA jsem viděl co to dělá, Spirit v tom bude nevině, vzdá to vždy nějaké servo, ujede, neudrží polohu i na stole v klidu, jakoby špatné napětí z BEC nebo nezvládají 200Hz ... i když tam má orig. serva.
Doporučil jsem mu zkusit na pár letů ext. BEC nebo palubní baterie ....

_________________
Spirit System (Spirit W1, RS & GTR & all the others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 14. Oct 2015 7:45:38 
Offline

Joined: Sun 01. Jun 2014 20:14:18
Posts: 33
Nevím, jak přesně se chovají serva když to "vzdají", ale také bych se zaměřil na rušení. Pokud je signál pro serva zarušený, serva nevidí správnou frekvenci a šířku pulsu a některá prostě přestanou držet polohu (vypnou motor). Zjistil jsem to na kombinaci Goblin 700C, Jive Pro 120+ a DS-7001HV. Rušení pocházelo ze spínaní motoru v ESC (pulsy na signálech serv až 1V s dobou pod 1us). Chtěl bych jen zdůraznit, že pokud je rušení typu common-mode (jako v tomto případě), nemusí pomoct externí BEC, přijímačová baterie ani nějaké kondenzátory na napájecím napětí pokud je palubní elektronika spojena s ESC (normálně přes kanál plynu). Ideální je galvanická izolace (OPTO ESC), ale výrazně může pomoct i feritový kroužek na vodičích mezi ESC a zbytkem systému (plyn/BEC).


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sat 22. Jul 2017 21:58:53 
Offline

Joined: Thu 20. Mar 2014 11:41:19
Posts: 2
Dobry vecer. Natrafil som na tuto temu a dufal som ze pridem ku koncu a najdem riesenie. Mam Logo 600 a Logo 700 v oboch mam cerveny spirit lieta uplne perfektne ale problem so zachranou mam presne ako popisuje kolega. Oba vrtulniky sa chovaju uplne rovnako. Po starte funguje vsetko ako ma cim dlhsie vsak lietam tym je fungovanie zachrany vzdialenejsie od horizontalnej polohy. Niekedy mi dokonca na logu 600 po pristati a aktivovani zachrany ide cyklika opacne do minusu pristavam vsak na chrbte a pri dosadnuti ho len pretocim. Vo vzduchu som s opacnou zachranou problem nezaregistroval. Logo 700 je uplne nove no chova sa uplne rovnako ako logo 600. Zachrana mi uz raz zachranila nove logo 700 zamotal som sa v pirotictocu a heli padala k zemi ja som stuhol ale pouzil vcas zachranu ta zabrala nie sice do vodorovnej polohy ale stacilo to. Rad by som to vyriesil ta optimalizacia piruet uz v nastaveni nie je. Mam Taranis cez sbus fw 2.4.2. Za rady co skusit dakujem inak fakt to lieta super zachranu moc nepouzivam len ma to v kutiku duse trochu znepokojuje. Inak max spokojnost.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 24. Jul 2017 7:48:45 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12211
Zdravim,

momentalne jsem na dovolene, ale doporucuji projit tuto stranku:

http://manual.spirit-system.com/index.p ... ise_Rescue

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue 25. Jul 2017 9:59:55 
Offline

Joined: Thu 20. Mar 2014 11:41:19
Posts: 2
Tak prijemnu dovolenku a dik za odpoved.

Skusim doladit ale ako vravim nie je to priorita a v zasade to zachranuje hlavne letovo mi to sedi :-) ...

Ak pokrocim tak napisem.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 09. Aug 2017 13:46:13 
Offline

Joined: Wed 28. May 2014 13:06:34
Posts: 46
Ahoj všem,

nemám úplně stejný problém, ale téma mi přišlo podobné.

Osadil jsem mechaniku T-rex 500 do maketového trupu od Align - Hughes 500.
Mám na tom čtyřrotorovou hlavu Align, laminátové listy MS Composit a oproti "motyce" delší vrtulkové listy, taky od MS Compositu.

A teď k tomu mému problému.

Už jsem s maketou absolvoval takovou dvacítku startů, ale nedávno jsem si všiml takového zvláštního chování heli - při dopředném letu jsem prudce ubral kolektiv do mínusu a zadek heli se mi přitom sklonil dolů. Obdobně se heli chová, když aktivuji záchranu při dopředném letu - zvedne se předek a takto heli stoupá.

Neví někdo, čím by to mohlo být způsobeno, resp. jakým parametrem by se to mohlo odstranit?

Těžiště heli mám v pořádku, zrovna tak rovinnost desky cykliky, tu jsem nastavoval levellerem.

Děkuji za reakci, s pozdravem

Mirek

_________________
Hughes 500 s mechanikou T-Rex 500, Spirit, Taranis


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 09. Aug 2017 13:54:57 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12211
Ahoj,

vypadá to, že při vyšším kolektivu to model táhne přes výškovku (jako by měla špatné těžiště). I když je těžiště v pořádku, tak nemusí být v pořádku geometrie hlavy - nastavení.
Doporučuji zkontrolovat levelerem, jak je nakloněná deska cykliky v max. kolektivu.
Těch odchylek v mechanice může být více, dále i na samotné hlavě a mezi listy.
Jednotka se to snaží pak kompenzovat s tím, že předpokládá, že ty "tlaky" na model jsou stále stejné. Ale bohužel to vypadá, že jsou mezi kolektivem uprostřed a v max. odlišné.

Když se zapne Subtrim (ladění) a sklopí listy k sobě, jsou konce listů ve stejné rovině?

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 09. Aug 2017 14:05:15 
Offline

Joined: Wed 28. May 2014 13:06:34
Posts: 46
Takto jsem to nezkoušel, měřil jsem pouze při subtrim ladění úhly na listech a vycházelo mi to +/- 0,2°.
Zkusím levellerem změřit max a min kolektiv, možná v tom bude zakopaný pes.

Mirek

_________________
Hughes 500 s mechanikou T-Rex 500, Spirit, Taranis


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 63 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .