It is currently Thu 28. Mar 2024 16:41:39

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: GeoLink záznam letu
PostPosted: Sun 26. Apr 2020 14:59:51 
Offline

Joined: Fri 15. Apr 2016 6:08:28
Posts: 5
Dobrý den. Dnes poprvé testuji GeoLink, mám za sebou dva lety a všiml jsem si, že se mi nezaznamenal ani jeden let? Testuji funkce výškové omezeni a držení pozice. Je potřeba někde záznam aktivovat?

Děkuji za odpověď.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: GeoLink záznam letu
PostPosted: Sun 26. Apr 2020 17:58:50 
Offline

Joined: Fri 17. Jan 2020 9:06:14
Posts: 7
Dobrý, David. Ja som dnes tiez prvykrat skusal novy Geolink. Zaznam netreba aktivovat, spravi sa sam. V zalozke Mapa treba len vybrat dany zaznam. Mne zas spravil tento modul (1.0.3) inu divnu vec: ulozil som domovsku poziciu a 3 min. som lietal vo vise nad hlavou a skusal som vyskove obmedzenie a drzanie pozicie. Zrazu sa zobral a odletel 25 km/h prec, bez toho, aby som to mohol nejako ovplyvnit. Zapol som aj navrat domov, ale bez zmeny v chovani. Asi po 300 m zacal klesat a spadol (nastastie tesne pred dialnicu). V zazname to presne vidiet, bolo zachytenych 12 satelitov, vsetko zdanlivo fungovalo. Mam druhy T-rex s riadenim Naza-H, ale ten mi doteraz nic podobne nespravil...


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: GeoLink záznam letu
PostPosted: Mon 27. Apr 2020 21:27:09 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12210
Dobrý den,

letový záznam se uloží každý let.
Je zapotřebí pouze počkat až se dotočí listy rotoru. Modul v této chvíli problikne a záznam se tehdy uloží.

Aby modul fungoval správně, je nezbytné provést kalibraci kompasu. Pokud se neprovede, modul není schopen zjistit natočení modelu a může se vydat kterýmkoli směrem. Naštěstí ve kterýkoli okamžik lze všechny funkce vypnout a převzít plnou kontrolu.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: GeoLink záznam letu
PostPosted: Tue 28. Apr 2020 7:55:54 
Offline

Joined: Fri 17. Jan 2020 9:06:14
Posts: 7
Dobrý deň,
ale nejaká kalibrácia kompasu by mala byť spravená už od výroby. Aj keď riadenie nevie úplne presný smer, nemôže sa zrazu odporúčať z miesta s danými súradnicami niekam úplne mimo. Zisk polohy a výšky pre GeoLink by tiež nemal byť v Settings defaultne nastavený na hodnoty 100/80, s vrtulníkom sa skoro nedá pohnúť.
Mám ešte ďalšie problémy, kanál 7 (na vysielači, DX8) sa nedá priradiť ku žiadnej funkcii. Skúšal som ho nastaviť na prepínanie bánk, alebo na autolanding. Ako keby neexistoval. V Settings to nastavím, ale keď sa v menu k tejto záložke vrátim, tak to zmizlo.
Ďalšia vec je, že keď sa pripojím cez WiFi modul, tak v Settings cez prehliadač (Chroma) nie je v GeoLink záložka Mapa. Tiež sa vôbec nedá pripojiť cez aplikáciu v Androide s touto verziou 2.8.0.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: GeoLink záznam letu
PostPosted: Thu 30. Apr 2020 6:37:08 
Offline

Joined: Fri 15. Apr 2016 6:08:28
Posts: 5
Děkuji za odpověď, ale mě se tedy žádný záznam neuloží. Rolovátko na výběr záznamu je prázdny. Let proběhl standardně. Jak pozná GeoLink že už je konec letu a že má záznam uložit?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: GeoLink záznam letu
PostPosted: Thu 30. Apr 2020 19:24:18 
Offline

Joined: Fri 15. Apr 2016 6:08:28
Posts: 5
Dnes dva lety a ani jeden zaznam. A ro jsem počkal na dotoceni rotoru, ale žádné probliknutí se nekonalo. Stále nevím jak jednotka pozna konec letu.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 6 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .