Spirit System
http://spirit-system.com/phpBB3/

Problém s držením pozice a výškovým omezením
http://spirit-system.com/phpBB3/viewtopic.php?f=14&t=3594
Page 1 of 1

Author:  m.fuka [ Tue 08. Oct 2019 20:30:43 ]
Post subject:  Problém s držením pozice a výškovým omezením

Dobrý den, prosím o radu. Mám Spirit Pro a geolink. Pokud ve vzduchu po startu zapnu držení pozice, heli se první minutu chová naprosto korektně, drží pozici, pak náhle začne samovolně cyklika klonit do leva a to tak že mi po chvíli už nestačí ani plnej knipl klonění na opačnou stranu. Po vypnutí držení pozice je to ok, pokud se zapnutím držení pozice přistanu je vidět že cyklika je sjetá na klonění v levo (knipl klonění střed), po vypnutí se srovná. Nesetkal jste se s tím někdo. Například návrat domů mi funguje bez problémů, jakož i jiné funkce. A druhá věc, nastavení výškového omezení, jde mi to aktivovat, jde mi přiřadit kanál, kanál to aktivuje, ale do kolonek pro zapsání min a max výšky nejde nic vepsat, jsou stále neaktivní.

Author:  ZeXx86 [ Wed 09. Oct 2019 14:35:00 ]
Post subject:  Re: Problém s držením pozice a výškovým omezením

Dobrý den,

doporučuji proměřit vibrace na modelu, zejména v ose Křidélek - Y. Nejlépe s nasazenými vrtulkovými listy a bez hlavních listů.
Není náhodou na modelu větrák?

Author:  m.fuka [ Wed 09. Oct 2019 17:40:07 ]
Post subject:  Re: Problém s držením pozice a výškovým omezením

Díky, mrknu na to. Větrák nemám. Předpokládal bych ale že pokud je to od vibrací tak by to zlobilo i v ostatních režimech, kdy je to závislé na datech z geolinku, návrat domu a podobně, minimálně aspoň návrat by zlobil taky. Geolink je pouze kompas s gps nebo je to navíc samostaná imu jednotka? U geolinku jsem ošetřoval aby nebyl blízko, kovů, motoru, kabelů a antén tak jak se sluší u gps a kompasu ale nalepen je klasicky na 3D oboustrance, čili poměrně na tuho. Mám ho taky nalepit nějakou kvalitnější tlumící podložkou jako jednotku Spiritu? Prostě chová se to ve všech režimech ať už jsou závislé jen na Spiritu nebo i na geolinku velmi dobře, jen to držení pozice dělá problémy.

Page 1 of 1 All times are UTC + 1 hour
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/