Spirit System
http://spirit-system.com/phpBB3/

ZÁCHRANA, funguje Vám nahoru?
http://spirit-system.com/phpBB3/viewtopic.php?f=14&t=3408
Page 1 of 1

Author:  Netopyr [ Sun 21. Jul 2019 14:32:22 ]
Post subject:  ZÁCHRANA, funguje Vám nahoru?

Spiriťáci,

Funguje Vám záchrana vždy nahoru? Pokud ano, buďte rádi.

Nepočítám pár stupňů mimo. Ale záchranu, kdy to jde cca 30-40° do strany.

Pokud si troufnete, zkuste malý test. Otestujte, že je záchrana v pořádku. Bez aktivní funkce (stabilizace) zkuste zaletět pár souvratů (viz přiložené foto). Já tomu říkání lítaní do písmene „U“. Když udělám 3x“U“, tzn šest souvratů, zavisím (bezpečně vysoko), dám záchranu, tak vždy jde výrazně do strany. Na srovnání stačí dát stabilizaci a přesvědčit ji, aby visela rovně. Nebo cca 10-15s viset. Poté jde záchrana opět nahoru. Pokud si na test troufnete, buďte OPATRNÝ a připravený zachránit záchranu. Mohu poprosit o test i testovací piloty? I když ty už by to měli testovat.

Heli je nastavená dobře (G570, letos 96 baterek bez nehody), vibrace jsou OK. Na další helině (už to nevyzkouším, je tam už jiná jednotka) se spiritem, to bylo také. A další kamarádi helinaři, co si troufly to vyzkoušet, také záchrana výrazně do strany.

Doufal jsem, že s posledním SW se to změní, ale zkoušel jsem i poslední verzi SW 2.6.2 a bylo to stejné.

Spirit mi hodně pomohl a hodně peněz ušetřil, tak věřím, že to bude jen nějaká úprava v SW a bude vše fungovat, zatím mi to přijde trochu …….

Jak Vám funguje záchrana po souvratech???????

Netopýr

Attachments:
otocka-10-11.jpg
otocka-10-11.jpg [ 5.3 KiB | Viewed 1154 times ]

Author:  Netopyr [ Thu 25. Jul 2019 7:17:42 ]
Post subject:  Re: ZÁCHRANA, funguje Vám nahoru?

Tak nevím, reakce výrobce a testovacích pilotů asi znamená, že to testují a ve velmi krátké době přijdou se super řešením. Nebo taky to zarputilé mlčení znamená něco úplně jiného.

Já jsem včera zkusil dvě věci:

zkusil jsem nastavit stabilizaci akro, s mírou změny směru na 5. Trochu změna při řízení, ale povedlo se pár krásných souvratů. Po té test záchrany a heli se neomylně vydala směrem k zemi. Tak jsem přistál a zkusil záchranu na zemi:

https://www.youtube.com/watch?v=l5qqfjY ... e=youtu.be

A ještě jsem zkusil jeden starší SW 1.3.2. Zavzpomínal jsem na nastavení kompenzace piruet (nevím stále mi to staré nastavení přijde lehčí, ale chápu změnu). Zase pár souvratů a po té test, nejdřív jsem si toho nevšiml, letěl jsem vysoko a dal, ale při druhé baterce se mi to již jasně zvrtlo a záchrana opět výrazně do strany, ale jinak než u nového SW. Možná je to jen pocit, ale podle jsou vidět změny, které SW v sobě mají. Jedno však je společné, záchrana vás prostě nemusí zachránit, ale naopak přivést do problémů.

Za mě jsem s testy skončil. Kdyby někdo měl zájem, rád toto vše předvedu. Jen nevím jak dlouho to bude ještě možné, vzhledem k reakci výrobce, budu muset vymyslet nějaké řešení. Záchranu prostě chci, ale musím jí trochu věřit. Není nic horšího než v krizové situaci přemýšlet: "Tak zkusím tu záchranu, TŘEBA bude zrovna fungovat".

Nechci z toho dělat nějakou aféru, jen mi to prostě nedá a musím kolegy Helináře upozornit, ty co znám to vědí, ale nevím co ty ostatní tisíce.

Netopýr

Author:  ZeXx86 [ Sat 27. Jul 2019 8:02:03 ]
Post subject:  Re: ZÁCHRANA, funguje Vám nahoru?

Děkujeme za upozornění. Problémem se zabýváme, avšak jak jsem již uvedl v soukromé komunikaci, tak po testování jsme neshledali na našich modelech ani s testovacími piloty chybu. Neznamená to ale, že je vše v pořádku a stále se tím zabýváme.
Bohužel je zde spousta jiných oblastí, u kterých se očekává vývoj a zákazníci je vyžadují. Proto pro nás má vždy prioritu to, co bude prospěšné nejvíce - ocení to co nejvíc pilotů.
Pokud se ale setkáme s něčím, co nám zahlásí jeden člověk z desítek tisíc, tak to bohužel takovou prioritu nemá jako to s čím se setkají třeba tisíce pilotů.

Záchranný systém je část, u které si nemůžeme dovolit jen tak provádět změny, jelikož po dlouhé léta funguje pilotům velmi dobře. Jakákoli změna pak neovlivní jen toho jednoho člověka, ale úplně všechny. A je zde velmi velká pravděpodobnost, že u těch ostatních dojde ke zhoršení funkcionality při běžném létání, protože jakákoli změna má vliv na celkové chování.
Proto uměle vytvořená situace, kdy se člověk opravdu snaží něco vyvolat vs přirozené létání a především akrobatické létání mají zcela rozdílnou prioritu.
Omlouváme se tedy za opožděnou reakci, ale je velmi obtížné vyhovět všem. Problémem se budeme po vydání firmware pro GeoLink dále zabývat.

Author:  Netopyr [ Sat 27. Jul 2019 15:26:34 ]
Post subject:  Re: ZÁCHRANA, funguje Vám nahoru?

Jsem rád, že se záchranou stále zabýváte.

Prošel jsem si naši komunikaci a nenašel jsem tam zmínku o tom, že se vám to neprojevilo. Nicméně to není podstatné.

Pokud by nějaký zkušební pilot byl ochoten natočit video, byl bych rád a rád se přesvědčím, že je vše v pořádku.

Stejně tak, kdyby byl někdo z testovacích pilotů ochotný se mnou sejít a společně to prolítnout, možná by to trochu posunulo naše snažení. Ideálně okolí Prahy, ale jezdím prakticky po celé republice, tak by snad nebyl problém se domluvit. Například do Plzně a Ostravy jedu během srpna.

Přikládám naše video, kde je vidět problém:

https://youtu.be/HV-vDofxwiY

Cca čas 1:26 záchrana jde v pořádku nahoru i po nějakém lítání. Po té lítání do "U". Čas 1:57 záchrana výrazně do strany.

Určitě nechci vyvolávat nějaké nestandardní situace a jakkoliv úmyslně jednotku oblbnout. Souvraty, i když 6x po sobě my přijde jako zcela běžné létání a to nijak agresivní.

Rozumím, že máte dost práce a jiné priority. Proto si cením snahu, kterou tomu věnujete a věřím, že se vše vyřeší k plné spokojenosti. Stejně tak nechci zasahovat do systému záchrany a už vůbec nechci, aby kvůli mě, měli problémy desetitisíce jiných.

Kdyby se to projevilo jen mě, tak hledám problém u sebe, jenže se to projevilo u 4 pilotů a cca 7 helin různé velikosti (další byli z doslechu, tak nezmiňuji) u všech tipů jednotky. Proto jsem také udělal výzvu pokud se najdou ještě další ochotní piloti co to otestují, tak věřím, že se lépe podaří najít řešení.

Děkuji a těším se na další zprávy od Vás, jen doufám, že nebudu muset zase dlouho čekat.

Netopýr

Author:  Habásek [ Sat 27. Jul 2019 18:43:35 ]
Post subject:  Re: ZÁCHRANA, funguje Vám nahoru?

Nabízím se v Plzni. Můžeme spolu na nastavení heli a ostatní mrknout.
Mě už dlouhodobě funguje vše OK, ale uplně přesně jsem tě nezkoušel kopírovat za letu.

Author:  Netopyr [ Sun 28. Jul 2019 9:36:23 ]
Post subject:  Re: ZÁCHRANA, funguje Vám nahoru?

Děkuji Habásku, výzvu beru, ozvu se přes PM, nebo mail.

Author:  ujovko [ Thu 01. Aug 2019 13:34:00 ]
Post subject:  Re: ZÁCHRANA, funguje Vám nahoru?

Ahoj,

urobil som tých pár súvratov a záchrana fungovala normálne.
Ale neviem urobiť súvrat ako s lietadlom, len na konci zvislého letu sa otočím, teda nie je to "U".
Lietam s bezmennou skladačkou 450, ktorá vibruje ako sa len dá. SpiritPro.


Pozn.: Je to aj iné vlákno s rovnakým problémom: viewtopic.php?f=14&t=3393
bolo by vhodné zlúčiť to, ak sa dá.

Page 1 of 1 All times are UTC + 1 hour
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/