It is currently Thu 28. Mar 2024 14:01:55

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 13 posts ]  Go to page Previous  1, 2
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Thu 16. Jan 2020 8:53:14 
Offline

Joined: Sat 11. Jan 2020 19:44:50
Posts: 11
Ahoj Kluci, diky za informace. Koukal jsem do logu a nic extra tam nevidim (snad mam ten spravny - postnu to sem) - bohužel to odnesla hridel a kola ( a tech uz na MT moc nemam)- mikro Spirita jsem dal neboť pod kapotou nebude moc mista a mam externi desku s napajenim - prijimac je pripojen jen jednim kabelem. Bohuzel jsem heli zapnul v dilne a pak s ni sel kolem 50m ( amoc nehlidal co a jak) a to bude na 99% ten důvod. Zvlast když let předtím vse slapalo jak mělo.

Dovolim se ještě jeden dotaz na druhém MT se trapim s velkyma vibracema do kridelek - proto helina hodne houpe - (vyskovka i směrovka je kolem 10-20) - vrtulku jsem asi uz poladil a jde to od rotoru. Mam postupne asi odebirat listy/hlavu atp a najit zdroj vibraci, ze ano - jina cesta není? Jest ekouknu na rozhybani kloubku a desky cykliky - daval jsem ji novou a zaroven delal upgrade na 2.7 verzi a kamen urazu bude v desce a ne upgradu jsem puvodne myslel :-)

Pekny den

MS


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 16. Jan 2020 9:18:44 
Offline
User avatar

Joined: Sun 03. Jan 2016 17:42:58
Posts: 118
Milo,

Havárie vždy zamrzí, jen mi 10m přišlo dost na záchranu záchrany. Když zkoušíš záchranu, leť víš, taky se mi už vydala směrem k zemi, ale rychle jsem jí přerušil a vše v poho. A taky mám čas na otočení 0,9sec, takže jsem ji stačil přerušit ještě než by se chtěla otočit.

50m nošení nevadí, nesmíš dělat kotrmelce. A každopádně, když položíš na místo startu, tak vyzkoušej záchranu.

Co tu stabilizaci používáš?

Jak měříš vibrace? Na zemi z listama? Pokud z listama, tak za letu. Na zemi bez listů a ideálně ne na tvrdém podkladu. A ano jiná cesta není. Nebo vlastně je, jiná heli, ale to je jen rejpání.

Netopýr

_________________
Netopyr

XL V2 700, Devil 380, Spirit GTR, Spirit RS, Spirit 2, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12 a NETOPÝR


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 24. Jan 2020 11:40:05 
Offline

Joined: Sat 11. Jan 2020 19:44:50
Posts: 11
Díky moc za informace - ad záchrana: toto je dle mého názoru důvod (patrně v kombinaci vibracemi v ose křidélek):

4.Model byl nakloněn během inicializace nebo po ni (ležel na boku či vzhůru). Pokud se model po inicializaci např. přenášel, ujistěte se, že je při aktivaci záchranného režimu deska cykliky vodorovně a kolektiv se nastaví do kladných hodnot.

Takže od teď vždy heli znovu zapnu až před startem plus otestuji záchranu hned po zapnutí heli a před roztočením rotoru dle textu výše.

Ještě doplnění k houpání/rozkmitání heli za letu (typicky po prudší zatáčce doleva či rychlejší let):

MT 1: podařilo se mi snížit vibrace na vrtulce a rotoru (problém v ose křidélek - nejvíc vibrací šlo nakonec od listů vrtulky a nosného rotoru - testováno jen na stole, ne za letu - hledání bylo delší: kompletní rozborka a seřízení všeho asi na 3x :-) ). Heli už letí ok - i když stále v ose křidélek na zemi bez listů hl. rotoru vibrace atakují 50. Musím nastudovat jak se měří za letu - stačí jen přiřadit vypínač v alokaci kanálů na měření vibraci v ose křidélek? a za letu zapnout nebo je třeba na něco dát pozor?

MT 2 (mikrospirit) - ocasní vrtulka zvýšená pro AH1 - rozkmitání za letu občas - tam musím projít vibrace (v logu se objevilo upozornění), ale budu instalovat 4 list, tak si s tím ještě musím pohrát tak jako tak.


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 13 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .