It is currently Thu 28. Mar 2024 14:30:41

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ]  Go to page Previous  1, 2
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Mon 22. Apr 2019 19:11:44 
Offline

Joined: Sat 03. May 2014 22:28:00
Posts: 42
Zdravím,
po sobotním testování jsem to už chtěl zabalit .. ale nakonec .. přestože jsem poslední let dal normálně na křivky .. jsem se k tomu večer vrátil a dal Spiritovi poslední šanci.
Takže ...
... zásadní je nastavit rozsah serva jinak nežli je popsáno v návodu a doprovodném textu v tabulce GOVERNOR .. tzn. Nulový stav spodní mez není nula dráhy serva při šoupátku v poloze zavřeno ... Ale je to poloha šoupátka .. v okamžiku běhu motoru na volnoběh / Spirit neví že motor běží / nastavuje se mechanicky
... Seřídit volnoběh na spolehlivý chod .. ovšem pozor !! Musí být dodržena podmínka otevření klapky ve vysílači .. křivka do 12% ... Víc ne !!! Jinak to nebude fungovat. Já nastavil podle předchozího bodu nahrubo 6% křivku ve vysílači mechanicky na táhle polohu volnoběhu a pak doladil ve vysílači .. u mně jsem přidal na výsledných 10%
... Nastartovat motor v režimu Autorotace kdy mohou být otáčky proti volnoběhu klidně vyšší .. ovšem maximálně tak aby se neroztáčel rotor
... Mám aktivovány banky
... U všech tří Bank je GOVERNOR v políčku zaškrtnutý .. tedy je aktivní
... Po nastartování .. přepnout z autorotace na režim N .. mám nastavenu rovnou křivku 10% viz. Výše
... Z režimu N přepnout letový režim 1 .. rovná křivka .. otáčky odvozené z max otáček dle návodu .. přes 50%
... Pozor .. možná je to jenom u mně .. ale .. já nesmím přepnout z režimu Autorotace křivku 1 k rozběhu .. neboť v tento okamžik poskočí servo plynu hodně a motor se rozbíhá v plné zátěži což mu škodí a mechanice taky
... V tabulce GOVERNOR mám nastaveno .. rozběh .. pomalý .. to je taky důležité .. neboť jenom takto je rozběh plynulý .. režim .. velmi pomalý nefunguje .. motor mi zhasínal .. a rychlejší nežli pomalý jsem nezkoušel

Takže se zdá že to přeci jenom funguje ovšem s podmínkou rozbíhání v režimu GOVERNOR což jsem nedokázal vyřešit a tak jsem rozbíhal motor klasicky křivkou a pak přepínal letový režim na "1" a zároveň stejným přepínačem i "1 banku" .. ovšem takto nedržel GOVERNOR nastavené ale "nějaké" otáčky které si v zásadě volil v rozsahu až plus 300 od nastavených .... dnes jsem testoval a otáčky drží .. při klesání stoupnou ale to je jasné .. spalovák není elektrika :-)
Poslední poznámka .. motor jsem na přechodové jehle lehce ochudil pro lepší odezvu na plyn .. měl jsem teplotu do 80 st. Teď mám 94

Celou diskusi chápu tak .. že nitro je už rarita a v podstatě není s kým diskutovat .. snad můj příspěvek někomu pomůže .. a děkuji ZeXx86 za naťuknutí

R


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .