It is currently Thu 28. Mar 2024 12:48:08

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Tue 21. Jul 2020 22:11:42 
Offline

Joined: Tue 02. Jun 2015 15:30:33
Posts: 5
Protos 500: po havarii (8 let provozu) znovu poskládán s většinou nových dílů mechaniky a přeložiskován.
Serva stejná před i po havarii cyklika Align DS-510 vrtulka Align DS-520, listy NR nyní setové SAB, před havarií Tarrot.
Při visu a pohybu cykliky levá pravá vrtulník osciloval - snižován zisk z původní hodnoty před havárií 65%
až na 25%, pak teprve oscilace zmizely. Vrtulka s listy 3K s použitím revomixu 2 (zisk na TX Grauper MC-20
76%) nyní jakž takž vyhovuje.
Vrtulník bez viditelných vibrací, letí všemi směry bez uhýbání, hlučnější při flipech než s původnímy listy.
Ostatní nastavení stejné. Je takto nízký zisk 25% hlavy NR v pořádku a mohou být příčinou této hodnoty a nutností použití revomixu 2 u vrtulky listy NR SAB ?


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 23. Jul 2020 7:40:15 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12210
Oscilace se setovými listy by neměly nastat ani při 55% Může být problém např. v gumkách a nebo se už předtím nastavila nesprávně hodnota Geometrie 6° (příliš vysoko). Měla by být kolem 80 - 110.
S jistotou mohou mít listy vliv na vrtulku a také na rychlost rotace (budou např. pomalejší i flipy). Ze zkušeností tyto listy vrtulku více zatěžují a jsou "líné", takže je nutné jedině přidat více otáček.
Mnohem lépe se chovají např. Rapid FBL, model bude znatelně živější.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 23. Jul 2020 13:20:35 
Offline

Joined: Tue 02. Jun 2015 15:30:33
Posts: 5
Díky za rychlou reakci. :)
Zkontroluji těch 80-110, rozeberu a zkontroluji hlavu - jsou namontovány nové gripy, gum. 0 kroužky a ložiska.
Vrátím zisk na reálnější hodnotu a po testu dám vědět. Vrtulka s revomixem 2 jakž takž drží a zasekává slušně. Původně byla bez revomixu.
Ale může to být novým smykátkem a pákou. zkontroluji a uvolním nové kul. čepy, začistímn ty vodící šrouby ve smykátku.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 23. Jul 2020 21:52:36 
Offline

Joined: Wed 11. Nov 2015 16:46:48
Posts: 108
Zkusil bych překontrolovat řemen, když je na jednom místě vytrhaný, stačí pár zubů, dělá to stejnou paseku.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 24. Jul 2020 20:56:27 
Offline

Joined: Tue 02. Jun 2015 15:30:33
Posts: 5
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: Závada byla u mne :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Při montáži nových ložisek a gum do hlavy jsem omylem namontoval podložky FB = tenké pro kratší FB hřídel.
O kroužky byly nedostatečně utěsněné a hlava byla měkká. Takže ZeXx86 uvedl nejpravděpodobnější příčinu správně :idea:
Protose mám od roku 2012 a hlavu jsem nerozebíral poprvé :oops:

Děkuji za pomoc a současně se omlouvám - na to jsem měl přijít sám :roll:


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .