It is currently Tue 16. Apr 2024 17:01:37

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Sun 04. Feb 2018 17:43:34 
Offline
User avatar

Joined: Sun 03. Jan 2016 17:42:58
Posts: 118
Ahoj,

chtěl bych se zeptat co mi říká hodnota fuel? Vím že to jsou vibrace, ale když mám třeba hodnotu 20%, je dobré nebo špatné? Chci si nastavit hlídání, aby mě to upozornilo při nějaké hodnotě, ale kolik si nastavit?

Stává se mi, že po inicializaci poskakuje cyklika, v návodu je to popsané, že je zapnutá záchrana. Určitě ji nemám zapnutou, protože ji mám na mžikový spínač. Při letu záchrana funguje normálně. Nějaká myšlenka co hledat?


Jestli ještě můžu, takový malý poznatek co mě pobavil. Nastavil jsem si stabilizaci normál, vím že dřív to nešlo otočit na záda. Teď to jde, a když to člověk na zádech pustí zase se to krásně a ladně otočí zpátky. Krásná práce a sranda na nácvik tictocu :lol: . Ještě mám nastavenou stabilizaci koax a trochu překvapilo, že když to otčím na záda a pak přepnu na koax, tak to na těch zádech pokračuje a řídí se to jako koax, to je taky velká sranda. :lol: :lol: Jen když v tu chvíli dám záchranu, tak nečeká na zpoždění, ale otočí hned. Což asi nevadí, protože nevím jak bych se s koax stabilizací dostal do krize. I když vlastně jo, ulítlo mi to nad hlavu, než jsem ho přesvědčil, aby tam neletěl :oops: :lol: :lol:


Děkuji

Netopyr

_________________
Netopyr

XL V2 700, Devil 380, Spirit GTR, Spirit RS, Spirit 2, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12 a NETOPÝR


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 04. Feb 2018 22:02:10 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12225
Ahoj,

do 20% je to většinou ještě v normě. Proměnná ukazuje co už nešlo vyfiltrovat a mohlo by to mít teoreticky vliv na projev. Když je to pod 20% tak by neměl být nikde problém. Hlavně tam budou vibrace v zátěži.

Něco jiného je měření vibrací v programu, tam to zhodnotí všechny vibrace.
To vypoví o stavu modelu více.

Nebude ta signalizace cykliky z uloženého záznamu z letu?

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 05. Feb 2018 9:53:06 
Offline
User avatar

Joined: Sun 03. Jan 2016 17:42:58
Posts: 118
ZeXx86 wrote:
Ahoj,

do 20% je to většinou ještě v normě. Proměnná ukazuje co už nešlo vyfiltrovat a mohlo by to mít teoreticky vliv na projev. Když je to pod 20% tak by neměl být nikde problém. Hlavně tam budou vibrace v zátěži.

Něco jiného je měření vibrací v programu, tam to zhodnotí všechny vibrace.
To vypoví o stavu modelu více.

Nebude ta signalizace cykliky z uloženého záznamu z letu?


Ahoj,

děkuji za odpověď.
dle telemetrie mám hodnoty kolem 15. Ale špička je tam kolem 45. Jednou za čas. Jde mi o to jaká hodnota už je na přistání. Například hodnota nad 50 už je hodně špatně a musím přistát.

Záznam byl uložen, to poznám to poskočí jinak. V mém případě poskočí cca 3x, když není záznam, tak nahoru dolu, když je záznam, tak jedno servo jinak. Normálně poskočí jednou, mě poskočí cca 3x.


Děkuji

Netopýr

_________________
Netopyr

XL V2 700, Devil 380, Spirit GTR, Spirit RS, Spirit 2, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12 a NETOPÝR


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sat 10. Feb 2018 13:24:41 
Offline
User avatar

Joined: Sun 03. Jan 2016 17:42:58
Posts: 118
Ahoj,

Tak to poskakovani cykliky dělá když je to bez signálu. Zapnul jsem heli a měl vypnutý rádio. A když mám rádio hned vedle heli tak je to taky bez signálu. Chce to zapínat a mit rádio dál od heli.

Hodnotu fuel jsem si nastavil na 65% pak mi to hlásí, tak uvidíme co to bude dělat.

Děkuji

Netopýr

_________________
Netopyr

XL V2 700, Devil 380, Spirit GTR, Spirit RS, Spirit 2, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12 a NETOPÝR


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sat 10. Feb 2018 18:24:39 
Offline
User avatar

Joined: Sun 09. Jun 2013 13:14:17
Posts: 964
Location: Plzeň
No tak pak to bez toho signalu padalo do Failsafe kde byla aktivni Stabi/Zachrana, proto to poskakovani.
Anteny radio vs. prijimac maji byt alespon 50cm daleko pri zapinani.

_________________
Spirit System (Spirit W1, RS & GTR & all the others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .