It is currently Fri 19. Apr 2024 5:07:14

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: OpenTx jaké rádio
PostPosted: Wed 25. Oct 2017 15:43:33 
Offline
User avatar

Joined: Sun 03. Jan 2016 17:42:58
Posts: 118
Zdravím všechny,
Po několika letech se Spectrum Dx6i asi dozrál čas na změnu rádia. Vím že to bude OpenTx, ale nějak se v tom nemohu zorientovat. Najde se nějaký ochotný vrtulníkář, ideálně se Spiritem, který mi pomůže s výběrem rádia, přijmače, případně čidel pro telemetrii? Děkuji

_________________
Netopyr

XL V2 700, Devil 380, Spirit GTR, Spirit RS, Spirit 2, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12 a NETOPÝR


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: OpenTx jaké rádio
PostPosted: Wed 25. Oct 2017 16:12:06 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12226
Zdravím,

nejlevnější alternativa, která by měla určitě stačit a zvládne vše je Taranis Q X7. Má 16 kanálů a zvládně integraci i telemetrii.
Čím dražší, tím kvalitnější + lepší displej. Takže záleží na tom, kolik by to mělo stát.

Přijímač by mohl stačit např X4R-SB pokud to má být malé. Pokud nevadí větší, pak X6R nebo X8R.

Telemetrické čidla nejsou zapotřebí, napětí umí měřit samotný přijímač. Záleží co vše dalšího by to mělo měřit.

Jediná nevýhoda je, že to umí tolik funkcí, že bude chvilku trvat se v tom zorientovat.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: OpenTx jaké rádio
PostPosted: Wed 25. Oct 2017 16:29:02 
Offline
User avatar

Joined: Sun 03. Jan 2016 17:42:58
Posts: 118
Jo trochu počítám, že to bude peklo, ale myslím, že mám kolem sebe šikovné lidí TomášN a další, kteří evetuálně pomohou.

Peníze jsou trochu až na druhém místě. Q7 asi stačí, X9Dplus je asi ideál a Horus už je moc peněz. Ale i to by šlo, kdyby tam byli nějaké výhody. Takže zatím předpokládám X9Dplus.

Určitě a to je podmínka, že chci lítat na spotřebu. Takže to musí umět měřit Ampery (asi, to je třeba to co nevím), to co vím, tak z mého reglu nedostanu žádné informace. Starý Roxy Robie, nebo tak nějak. Takže je otázkou jestli čidlo, co jsem koukal tak je do 150A, to mi stačí velikost Rex 550 a nebo nový regl, čemu bych se zatím rád vyhnul, ale úplně to nevylučuji. Jo a taky bych chtěl, aby mi rádio říkalo vylítaná mAhodiny.

Co se týká přijmače, tak jeden klidně velkej, do 550 a tady plná telemetrie, případně nějaká záloha v druhém příjmači (jako satelit u spectra). Druhý přijmač malý do 250, tam nemusí být plná telemetrie, ale aspoň spotřeba jo. Možná časem bude nějaký malý letadlo, tak aby šlo i to.

Děkuji

_________________
Netopyr

XL V2 700, Devil 380, Spirit GTR, Spirit RS, Spirit 2, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12 a NETOPÝR


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: OpenTx jaké rádio
PostPosted: Wed 01. Nov 2017 13:42:14 
Offline
User avatar

Joined: Sun 03. Jan 2016 17:42:58
Posts: 118
Ahoj,

trochu jsem se posunul a mám otázku. Abych měl plnou integraci a to včetně reglu, bude mi fungovat tento:

http://www.benovoletadylka.cz/regulator ... -4954.html

v podporovaných není, ale jestli se nedá nějak přehrát sw, aby to šlo? Nedělal to někdo?

Jinak asi budu muset použít tento, ale je trochu dražší:

http://www.world-of-heli.de/antrieb-ele ... -regl.html

Jen pro jistotu je to pro Rexe 550 6S. A nemyslím si že bych měl špičky přes 100A.

Další věc jsou čidla Unisens. Mají podporu Open TX a Spirita?

Děkuji

Netopyr

_________________
Netopyr

XL V2 700, Devil 380, Spirit GTR, Spirit RS, Spirit 2, Sir Edmunt Race, Bublinky, DS 12 a NETOPÝR


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: OpenTx jaké rádio
PostPosted: Wed 01. Nov 2017 13:51:06 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12226
Ahoj,

Align regulator nedoporucuji - telemetrie sice fungovala, ale pouze s prvnimi verzemi. Pak to zablokovali a dalsi uz se lidem nepovedlo rozjet.
Takze urcite doporucuji original HW v4. Pro telemetrii je potreba propojka Telem UNI.

Na trex 550 se da pouzit i 70A regulator, ale je to opravdu na hrane.

Telemetricka cidla jdou pouzit vsechny, ktere jsou urcene pro FrSky - S.Port (SmartPort).
Na rcstudio.cz se da urcite neco najit.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .