It is currently Thu 28. Mar 2024 17:10:53

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Sun 15. Oct 2017 7:34:09 
Offline

Joined: Fri 08. Jan 2016 23:33:16
Posts: 35
Zdravím, prosí o radu na jaký parametr v nastavení se zaměřit, když dochází k rozkmitání vrtulky pouze v pravotočivé zatáčce a ještě pouze ve vysoké rychlosti. Při pomalé zatáčce a běžném lítání vrtulka drží bez problému. Je to velice rychlé a jemné rozkmitání, opravdu jen minimální,ale podle zvuku vrtulky má co dělat. Po dotočení zatáčky a letu rovně se vše uklidní. Zkoušel sem si hrát se ziskem vrtulky,ale to se nijak zásadně neprojevilo.

Edit: Jedná se o Logo 550sx střed vrtulky je nastaven s mírným střihem.(posunuté blíž k trubce)


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 15. Oct 2017 9:43:53 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12210
Může se jednat o vysokou hodnotu zpoždění vrtulky nebo držení piruet.
Prosím o více podrobností - jaké servo, jaké je současné nastavení.
Nastavení stačí přiložit zde (do přílohy).

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 15. Oct 2017 13:57:26 
Offline

Joined: Fri 08. Jan 2016 23:33:16
Posts: 35
Přikládám moje nastavení a vrtulkové servo je Futaba BLS 251


Attachments:
Logo_550sx_Banka_0.4ds [255 Bytes]
Downloaded 53 times
Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 15. Oct 2017 14:36:12 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12210
Děkuji.
Mělo by stačit upravit držení piruet na 180 a pak ubrat zisk gyra. Zřejme je nyní poměrně vysoko.
U heli od Mikada je také třeba rozchodit mechaniku vrtulky (pokud je nová). Pokud je nová, tak jdou plastové očka velmi ztuha, což má za následek plavání ocasu a znatelně horší funkci vrtulky. Čím jemněji to půjde, tím lépe.
Pak by mělo vše fungovat.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 15. Oct 2017 14:41:58 
Offline

Joined: Sat 08. Jun 2013 12:16:46
Posts: 889
U pravotociveho rotoru se rozkmitava vrtulka v prave zatacce kvuli vysokemu zisku. Osobne takhle Spirita ladim. Jdu se ziskem nahoru az pokud se mi prave v pravotocive zatacce nerozkmita. Nemusi to byt videt, u rychleho serva je to treba jen slyset.
Snizil bych jen nepatrne zisk gyra.

Petr


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 16. Oct 2017 13:39:53 
Offline

Joined: Fri 08. Jan 2016 23:33:16
Posts: 35
Děkuji za rady. Zvedl sem držení piruet na 180. Zisk vrtulky sem měl 70 při násobení 1,2. Zisk sem zkoušel ubrat na 65 a 60. Přijde mi že se to zlepšilo, ale na nejvyšší otáčky cca 2200 se mi ještě občas rozklepal. Tam zkusím jít ještě níž. A co se týká mechaniky,tak byla dávána nová a vím že nešla úplně volně, ale nepřišlo mi to tak hrozný. Zkusím se na ni ještě podívat, protože mi opravdu nepatrně plave vrtulka při visu. Ještě se zeptám jak tu mechaniku rozhýbáváte? Na T-rexe 450 sem měl výstružník nebo sem někde viděl,že se tam kápne kapka oleje,ale to se mi moc nelíbí. Aby se tam naopak nenachytal prach.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Mon 16. Oct 2017 14:11:32 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12210
Nejlepší je ten výstružník na daný rozměr. U té mechaniky je největší problém to, že je tam plastový čep na plastové očko.
Fušersky se to dá napravit mírným pomačkáním kleštěma na daném čepu, ale zvlášť s tím plastovým čepem to může dopadnout špatně.
Čím lépe to půjde, tím lépe bude fungovat vrtulka - bohužel jakékoli tření zhoršuje fungování vrtulky, ať je servo vrtulky silné jakkoli.
Čím rychlejší a silnější je, tím více "zkousne". Ale pokud to jde doladit mechanicky, tak je výsledek vždy nejlepší.

Pokud jinak ocas drží, tak se může ještě ubrat zisku. Pokud nedrží, může být potřeba sáhnout do nastavení governoru a nebo pak zkusit tu mechaniku.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .