It is currently Wed 05. Jun 2024 1:15:50

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Fri 06. Jun 2014 9:36:39 
Offline

Joined: Sat 10. May 2014 1:08:59
Posts: 24
Ahoj, obcas (1x -10-20 letov) sa stane ze zachrana funguje opacne nez je nastavena. Pri konfiguracii som ju nastavil tak aby zmysel fungoval spravne. No obcas to tak nieje. Stava sa to niekomu ? Testoval som to tak, ze som zapol regulator a ked sa chytiloFBL tak som pri zapnutom Holde zmackol zachranu a cyklika poskocila proti zemi :((((( V realite som to testol tiez, kde som vystupal vyzsie a zapol zachranu, vrtulnik sa rozbehol k zemi :((((( Ked som vypol/zapol baterku, fungovalo vsetko spravne.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 06. Jun 2014 9:41:07 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12274
Ahoj

Jestli to spravne chapu, tak obcas hned po zapnuti heli jde zachrana obracene a to jen obcas?
V jake poloze se zapina heli?

Urcite by se to stat nikdy nemelo v pripade, ze je vse v poradku.
Pokud by se to stavalo az po letu, pak by bylo mozne, ze je obracene nastavena optimalizace piruet a kvuli tomu to pak chodi spatne.
Ale jestli uz ze startu kdyz heli jen stoji na zemi, tak to je opravdu divne.

Muzes poslat sve nastaveni?

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 06. Jun 2014 10:15:46 
Offline

Joined: Sat 10. May 2014 1:08:59
Posts: 24
Stava sa to naozaj obcas, je to hned po zapnuti baterii. Vrtulnik vzdy zapinam na zemi. Hned ako zacuka cyklikov zachranu vyskusam, robim to uz pravidelne. Naozaj sa to obcas stava, ze to nefunguje spravne. Konfiguraciu idem robit na novo, potom sa ozvem ak by sa to opat stalo. Ja len prosim zbytok plena, aby to zacali pravidelne kontrolovat. Nech mame feedback aj od ostatnych.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 06. Jun 2014 10:34:07 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12274
Zachrana je ve vyvoji uz nekolik let, muzeme si byt jisti, ze pokud je vse nastaveno v poradku, tak se to urcite nikdy nestane.
Pokud by to bylo mozne, mohu poprosit nejlepe o video (napr. od zapnuti baterky a pak zapinani zachrany dokud se problem neobjevi) a ten konfiguracni soubor?
Neni treba nastavovat vse znovu a znovu to zkouset, je treba prijit na to proc to ted neni v poradku, aby jsi vedel pro priste.

Nekteri testovaci piloti aktivuji zachranu i 50x za baterku, v zadnem pripade se nesmi stat, ze by to chodilo obracene.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 06. Jun 2014 10:57:21 
Offline

Joined: Sat 10. May 2014 1:08:59
Posts: 24
s tym ti nepomozem, minule som to skusal 10x na stole a vzdy naskocila normalne. Potom pridem na letisko zlozim helinu na zem a ide spatne. Natocit to od pripojenia baterie az po test asi nebude mozne... vysledok ano ked zistim ze to nabehlo nespravne, mozem z toho spravit zaber. Tam ale vidis, ze helina stoji na zemi a cyklika namiesto toho aby podskocila hore, skoci dole. Ked to tak necham, chodi to rovnako aj pocas letu. Tibor Mico to videl na vlastne oci, chodim lietat sam. Takze je to tazke zdokumentovat. Je to aj v mojom zaujme aby sa to vyriesilo a na chybu moju/ci techniky prislo.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 06. Jun 2014 11:05:00 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12274
Dulezite je rozlisit, jestli se to stava ihned po pripojeni baterky (bez toho, ze heli lita) a nebo az po letu.
Pak je dulezite, co se s heli deje pred litanim, zda neni pasmo necitlivosti prilis nizko, apod.
Proto jsem chtel to nastaveni, z ceho mohu zjistit pripadne problemy.

V kazdem pripade je treba zkontrolovat optimalizaci piruet - pokud je otocena nespravne, pak je jen otazkou casu, nez bude zachrana fungiovat nepresne a v nekterych pripadech az takto, jak popisujes.
Optimalizace piruet ma vliv jak na toceni piruet na miste, presnost letu ale i na tu zachranu, proto je velmi dulezite ji nastavit korektne.
Je to v naproste vetsine pripadu prave pricina, proc zachrana nefunguje spravne.

V jake poloze se ta heli zapina? Lizinami na zemi, na boku ci jinak?

Urcite na to prijdeme ;)

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 06. Jun 2014 12:34:38 
Offline

Joined: Sat 10. May 2014 1:08:59
Posts: 24
helinu vzdy zapinam lyzinami na zemi, tak ako bude startovat, to spravanie je tam okamzite vidiet, nie az po lietani.

Preto to radsej cele setupnem odznovu, aby som nesiril falosny poplach. Bude krasne pocasie, takze sa bude lietat kazdy den. Ked sa to stane najblizsie. Poslem report aj s konfigom.

Momentalnu konfiguraciu poslem vecer, nemam tu jednotku.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 06. Jun 2014 12:59:06 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12274
OK, urcite se nejedna o poplach. Pokud to nefunguje spravne, ma to nejaky duvod.
Za normalnich okolnosti je v podstate nemozne, aby se neco takoveho stalo ihned po zapnuti heli, takze pokud se neco takoveho stalo, bude neco s jistotou spatne.

Takze jeste jednou pro rekapitulaci - heli je na zemi, zapne se vysilac, pripoji se baterka, pocka se na inicializaci, zkusi se zachrana - pokud jsem to pochopil spravne, tak zde se objevi cas od casu uz problem.
Jak se nastavovala jednotka? Pomoci PC a kabelu nebo pres BT?

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 06. Jun 2014 20:27:48 
Offline

Joined: Sat 10. May 2014 1:08:59
Posts: 24
ano je to tak ako pises... vsetko nastavovane cez PC. BT nemam...


Attachments:
papaya.4ds [255 Bytes]
Downloaded 60 times
Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 06. Jun 2014 21:00:02 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12274
V nastaveni nic spatneho nevidim, pouze vyskovkovy filtr je podle mne prilis nizko, zvlast pri tak velke pocatecni reakci.
Tipuji, ze bude potreba alespon hodnota 2. To ale neni pricina tveho problemu.

Jedina moznost, kdy by se mohl objevit teoreticky problem, aby to delalo to co ti dela, je chyba nastaveni ze cteni pameti.
To by ale znamenalo, ze i ostatni parametry by s velkou pravdepodobnosti byly nastavene velmi spatne (nahodne) nebo do vychozich hodnot, tzn. s velkou pravdepodobnosti by heli vubec neletela.
Pricina by mohla byt napr. problem s BECem - nabeh napajeni by mohl byt velmi pomaly - to se stava pokud se pouzije napr. neprimereny buffer pack, ktery neni nabity, ma prilis velky odber a BEC to nestihne srovnat vcas. Je na heli neco takoveho?

Pokud by se to opravdu stalo, pak by zachrana pravdepodobne fungovala v tu chvili obracene a byla by nastavena na 80%, coz je 2x vic nez mas ted a na druhou stranu. Heli by klesala podstatne rychleji a melo by to jit videt i na cyklice, ze je ten uhel vetsi nez kdyby to bylo jen na 40%.

Skoda, ze nejde poridit to video - treba 30x zapnout heli a zkouset. Pokud by se to nepovedlo docilit a byl tam ten buffer pack, pak je to tim, ze je stale nabity, takze aby se to projevilo, musel by se trochu vybit.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .