It is currently Fri 19. Apr 2024 2:39:39

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 49 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Tue 28. Mar 2017 10:29:48 
Offline

Joined: Sun 23. Mar 2014 12:13:16
Posts: 261
Location: Černošice/Praha
A spletl se mi nejenom prispevek, ale i jazyk, bylo to v anglicke casi fora :(

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue 28. Mar 2017 17:51:10 
Offline

Joined: Sat 03. Jan 2015 17:53:50
Posts: 67
Tak jsem teď zkoušel piruety 155, zpoždění 2, zisk 50-80.Celkově to je horší a na zisk to snad ani nereaguje.Můžu po nabití aku ještě dát zisk 90 ale moc tomu nevěřím.
Už mi dochází nápady.Zkusím tedy jako další krok po zisku změnit zpoždění vrtulky.


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue 28. Mar 2017 17:59:12 
Offline
User avatar

Joined: Sun 09. Jun 2013 13:14:17
Posts: 964
Location: Plzeň
A ladíš vůbec ten zisk? Vidíš v SW v záložce Diagnostika že se ukazatel Gyro hýbe když to ladíš? Rozdíl 50 nebo 80 by jsi měl poznat ...

_________________
Spirit System (Spirit W1, RS & GTR & all the others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue 28. Mar 2017 18:29:03 
Offline

Joined: Sat 03. Jan 2015 17:53:50
Posts: 67
Ano vidím


Top
 Profile  
 
PostPosted: Tue 28. Mar 2017 21:58:14 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12226
Pro zmíněné servo by mělo být držení piruet kolem 170 i více. Záleží jaká je to heli.
Zisk gyra nereaguje vůbec? Nebo nemá vliv jen na to kmitání.

Pokud je kmitání náhodné - chová se to spíše jako plavání? Nebo spíše zákmit?
Pokud je to zákmit, tak to může být:
- statický výboj (je na heli řemen)?
- governor má příliš velký zisk
- hodně vysoké vibrace v ose vrtulky (Z) - dá se změřit v analýze.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 29. Mar 2017 6:06:32 
Offline

Joined: Sat 03. Jan 2015 17:53:50
Posts: 67
Tak zvysovani zisku zatim citelně nemělo vliv na ten pohyb a kupodivu jsem se nedostal na hranici kdy by byl zisk tak vysoký že by ocas prudce kmital zleva doprava jako přegyrovaný.
Typ heli je trex 550l setove serva přijímač futaba spirit napájení elektroniky pomocí gryphona polaris a napájení serv je z becu esc typu hobuwing v3 100a platinum v rezimu governor store.
Plavání nebo kmitání? Ocas prostě náhodně pootočí sem tam takové malé pomalé kmitnutí nevím jak přesně popsat .
Je tam kardan.Eventuálně kdyby tam náboj byl jak ho odstranit?mám spojit ocasní trubku s minusem spirita?
Vibrace vrtulky tedy bez listu vrtulky byly kolem 15-20procent tuším.
Nerozumím jak zisk governoru má vliv na vrtulku tedy žádné změny otáček jsem si nevšiml.

Zkusim natočit video
S nizšími piruetami a vyšším zpožděním je asi horší


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 29. Mar 2017 18:02:38 
Offline

Joined: Sat 03. Jan 2015 17:53:50
Posts: 67
Tak jsem zase zkoušel zisk 75 a zpoždění 2 ale nic, tak jsem dal zpoždění 0 a piruety 155 a trochu se pohyby zrychlily nakonec jsem se dostal na piruety 200 zpoždění 0 a zisk 65 a pohyby se zmenšily ale není to nic moc.Natočil jsem rychle video ale moc se mi nedařilo stát s vrťasem před kamerou (nemám svůj den dneska) kmitnutí je vidět cca 0:50až 1:05 až 1:20 až 1:35 takové mrskání ocasem.

https://www.youtube.com/watch?v=sZMKiz_ ... e=youtu.be

Nakonec než se aku zase vybila jsem udělal frekvenční analýzu bez hl. listů jen s listy vrtulky.Normálně létám na 2000 otáček ale když je to bez listu tak to stouplo cca 2400.Nicméně na grafu v ose Y mě jednak překvapilo pokles vibrací motoru s hlavou(asi si to sedlo bylo to horší) ale zděsil jsem se vibrací vrtulky 90 procen :-(((

Může to dělat tento problém?Měřil jsem házení vrtulkové hřídele hodinkama ale jen asi v půlce dráhy mezi trubkou a hlavou vrtulky(nechtěl jsem oddělávat táhla.I tak jsem naměřil rozdíl 0.02mm při měření na konci by to možná bylo o něco víc ale dle mě v ohnuté hřídeli problém snad nebude.
Matně si vzpomínám že při skládání kardanu do trubky jsem točil s h. rotorem a kardan na straně vrtulky(ještě tam nebyl vrtulkový domek) sebou házel -netočil se kolem své osy. Listy vrtulky jsem nedovažoval ale jen převážil jejich hmotnost a lišila se do 0.03g.Nevyváženost listů by se projevila v ose Z ?

Jelikož je to pružný prvek tak jsem tomu nepřikládal váhu.MŮŽE TO DĚLAT TEN KARDAN? NEBO CO JEŠTĚ MŮŽE ZPŮSOBOAVT TYTO VIBRACE.


Attachments:
z5.png
z5.png [ 23.5 KiB | Viewed 1875 times ]
y5.png
y5.png [ 33.33 KiB | Viewed 1875 times ]
x5.png
x5.png [ 22.83 KiB | Viewed 1875 times ]
Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 29. Mar 2017 21:58:39 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12226
Diky za video. Podle meho nazoru to muze byt mirne nacnute lozisko v gripu vrtulky nebo nejaky cep co jde trochu ztuha. Pokud ale fouka, je to u pomalejsich serv normalni.
Kardan by mel byt normalne zcela rovny. Cim vice lozisek v trubce bude, tim mene bude hazet. Tusim, ze u 550 jsou 2 loziska - to normalne staci.

Mohu vedet jake presne servo je na vrtulce? Kazda verze trex 550 ma jine. Podle toho se upravi zpozdeni vrtulky.

Temi vibracemi to ale nejspis nebude, protoze jsou v ose Z nizke. Takze vrtulku to temer neovlivnuje.

Drzeni piruet by pro tuto heli nemelo byt v zadnem pripade vyssi nez 180. Se setovym servem bude kolem 160 - 170.
Zpozdeni kolem 5, dle serva.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Wed 29. Mar 2017 22:17:03 
Offline

Joined: Sat 03. Jan 2015 17:53:50
Posts: 67
Tak servo je bl 855h setove napajeno 7.4V melo by být dost rychle.Loziska na kardanu je jedno a je umisteno mimo polovinu kardanu a prilepeno ke radanu.To že kardan háže není asi kardanem ale ozubeným kolem do ktereho je kardan vsunut a tím pak jeho druhý konec kopíruje to šmatlání.Na youtube jsem našel několik videí s podobným problémem a častý názor komentujících zmiňoval křivý kardan.

Na mém videu to není moc vidět ale někdy je kmitání malé a z toho uďelá víc.
To s tím ty vybrace opravdu nesouvisí?
Jak lze vysvětlit že změnou zisku z40 na80 jestě nedošlo k citelné změně?
Mám s tím tak lítat?Ono to vypada i blbe jak to sebou šije a občas se ocas tím cukáním i pootočí do jiného směru a zůstane to v něm ne moc ale pootočí


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 30. Mar 2017 11:40:27 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12226
Je otazkou, jak dobre drzi vrtulka samotna. Hlavni je, zda jinak funguje v poradku?
Pokud se sama hne vrtulka a uz zustane na dane pozici, pak by mohl byt problem treba i v tom, ze tento pohyb dela samotna paka vysilace, resp. potenciometr.

Tento problem vyresi Pasmo necitlivosti kniplu v Expertnim nastaveni - staci pridat. Jaka je nyni hodnota? Melo by jit videt, ze v Diagnostice je hodnota kanalu vrtulky tucna (pokud se jedna opravdu o tento problem).

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 49 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .