It is currently Fri 29. Mar 2024 11:15:25

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Sat 10. May 2014 18:33:38 
Offline

Joined: Thu 27. Mar 2014 20:33:18
Posts: 201
Dneska jsem poprvé vyletěl (T450Pro), jsem nadšen! Byl velice silný vítr, 5 - 6 m/s, stromy se ohýbaly, ale když musíš tak musíš... :D
Takže jsem vyletěl ve Stabil módu, vše O.K., ale občas se ocas (ve visu) náhle otočil doleva (tedy přesněji řečeno ocas doprava, vrtulník tedy doleva), třeba o 1/8 kruhu, nebo i více, až tak 1/4 otočky. Vždy za pár vteřin jeden případ. Trochu jsem se s tím musel prát. Přitom mezi těmi náhlými otočeními to drželo jako přibité. Vrtulník při tomto byl většinou proti větru nebo vítr šel zprava.
Zkoumal jsem to, a zjistil, že když pustím kniply, skoro to nedělá. Stačilo ale nepatrně podvědomě začít korigovat směrovku (stačil jen mikropohyb třeba doprava), a vrťas občas "hodil levou", a musel jsem ho srovnat kniplem doprava.

Pomohlo v programu Spirit Settings trovhu posunout subtrim směrovky doprava, o pár ťuků a už je to v pořádku, už to nezatáčí samovolně doleva.

Otázka: To co jsem udělal (ten subtrim směrovky) je správné řešení?

Jinak jsem si nádherně polítal, i přes tu vichřici, 6 baterek, průlety, osmičky, piruety... Kolega co s vrtulníky normálně lítá, pouze se svou helinou odstartoval a ihned přistál, že se to za takového počasí nedá :lol:

Pravda, celou dobu jsem lítal ve Stabil módu (tedy v záchraně), jednou jsem se opovážil cvaknout na normální mód a ihned jsem to cvakal nazpět, málem jsem skončil na hlavě, ten vítr byl děsný. Tak až někdy za bezvětří 8-)


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sat 10. May 2014 18:49:48 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12213
Ahoj

Skvele, jsem rad, ze jsi spokojen :)

Pouzit subtrim neni spravne reseni. Subtrim serva se pouziva jen na to, aby byla paka co nejvice kolmo.
Problem bude s nejvetsi pravdepodobnosti se spatne nastavenym mechanickym stredem vrtulky a/nebo koncovymi limity vrtulky.

Postup pro napraveni:
1. v programu nastavit subtrim vrtulky na 0, tj. doprostred
2. zkontrolovat v jake pozici je paka vrtulky a podle toho doupravit subtrim, aby byla opravdu co nejvice kolmo.
3. slozit vrtulkove listy koncema k sobe a zkontrolovat, zda jsou u sebe, tj. je tam 0° nabeh (stale mit zapnute Subtrim (ladeni)) - pokud neni, tak toto se musi upravit mechanicky, na ocku tak aby to vychazelo. Subtrimem serva se toto nastavovat nesmi.
4. nakonec zkontrolovat limity vrtulkoveho serva na obe strany - nastavit co nejvice to jde bez mechanickeho narazeni, hlavne smerem k trubce.
5. ulozit nastaveni

Pak bude po problemu ;)

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sat 10. May 2014 20:51:29 
Offline

Joined: Thu 27. Mar 2014 20:33:18
Posts: 201
Děkuju za super jasné vysvětlení :idea: , nastavím to tak a dám vědět že je to O.K.!
P.S. Hlava mi nebere, jak rychle odpovídáš na zdejší dotazy. Úžasná podpora!!!


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .