It is currently Mon 20. May 2024 9:12:49

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 83 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Fri 11. Apr 2014 22:52:57 
Offline

Joined: Sun 23. Mar 2014 12:13:16
Posts: 261
Location: Černošice/Praha
pkotatko wrote:
Ta vrtulka zase nevypada tak spatne. Z toho co jsem videl na videu. Jestli trochu foukalo, jako ze asi jo podle travy vzadu, tak bych to asi moc neresil. Aby to drzelo jak pribite, tak by to chtelo opravdu dobre servo. Treba MKS 95i. A to asi zatim nevyuzijes.
P.S. hezky placek. Letal jsem tam o Vanocich.


Jo, mirne foukalo a prislo mi, ze se to hejblo hlavne kdyz fouklo. Rozebral jsem komplet vrtulku, dal tam loziska z Tobexu, slozil a ted pri odpojenem tahlu se smikatko posouva samo pri poklepani na trubku. Tak uvidim zitra rano... Kdyz nic jineho, alespon se vyresila zahada, proc tam nesli dat orig. listy (v setu byli jine, nez meli podle navodu byt). Ty orig. se tam nevesli, protoze bylo malo mista mezi oskou listu a sroubem drzicim grip. Soudruzi udelali chybu a namisto podlozky pouzili dalsi lozisko (podle navodu tam maji byt 2 loziska a na konci podlozka, a tady byli na konci na sobe 2 radialni loziska)... Skoro se bojim jak je slozena rotorova hlava. Asi ji pres vikend taky rozeberu a rovnout tam dam japonce z Tobexu...

Odkud vlastne jsi? Jezisek mi prinesl tyhle Vanoce muj prvny vrtulnik (Blade mCP BL), tak jsem se tam tou dobou chodil ucit letat (po par pokusech na placku pred barakem, ktere neskoncili moc slavne)

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Top
 Profile  
 
PostPosted: Fri 11. Apr 2014 23:04:54 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12254
To zni dobre, nechame se prekvapit ;)

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sat 12. Apr 2014 10:44:26 
Offline

Joined: Sun 23. Mar 2014 12:13:16
Posts: 261
Location: Černošice/Praha
No, zda se to ted o neco lepsi, ale zase dnes skoro nefoukalo, tak tezko rict. Jednou za cas se stane, ze se ocas opravdu mirne pohne a vrati, neni to ale zadne pravidelne kmitani. Pokud se to takhle bude chovat i pri vetru, tak pro moje potreby neni co resit. Jinak to leta dobre. Po vcerejsim rozebrani a slozeni se mi zvedli vybrace. Bez vrtulkovych listu jsou male, kdyz ale dam listy, tak se ta spicka na cca 220Hz zvedne tesne pod 90, celkova hodnota vibrace (vpravo) je cca 19-20 a pise, ze je to OK. Zkousel jsem ruzne utahovat listy, vyvazovat paskou, ale nepovedlo se mi to zlepsit...

Asi opravdu nebude mechanika vrtulky na 100%, ale jak jsem psal, pokud se to bude takhle chovat i pri pofukovani, tak to zatim resit nebudu.

Jo a koukal jsem do letoveho zaznamu, a nekdy se vyskytne info, ze byl prekrocen limit smerovky (nema to ale souvislost s tim obcasnym pohnutim ocasu, protoze se mi ocas hnul i kdyz byl zaznam bez problemu). Co to znamena?

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sat 12. Apr 2014 10:50:03 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12254
Ahoj

Znamena to, ze smykatko/vrtulka dosla do takoveho uhlu, ze uz nestaci nastaveny mechanicky limit.
Pokud to vypisuje v dobe, kdy se treba pripravuje heli ke startu nebo jednoduse neleti, tak to neni treba resit.

Kdyz to ale pise v dobe letu, tak to signalizuje, ze vrtulka sama o sobe z nejakeho duvodu nestiha a mohla by v narocnych situacich napr. usetrelit.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sat 12. Apr 2014 10:52:07 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12254
Resenim muze byt napr. zlepseni chodu te mechaniky/zmena listu/zvyseni limitu pokud to jeste jde/zvyseni otacek.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sat 12. Apr 2014 11:10:44 
Offline

Joined: Sun 23. Mar 2014 12:13:16
Posts: 261
Location: Černošice/Praha
Bylo to uprostred letoveho zaznamu, ale jak jsem to ruzne zkousel nastavovat, tak je mozne, ze jsem byl zrovna na zemi. Budu to sledovat. Limity uz zvysit nejdou. Otacky hl. rotoru mam 2300rpm, co by podle toho co jsem cetlo melo byt pro velikost 450 tak akorat. Mam tam ted o neco mensi list (jak jsem psal o par prispevku drive, byl spatne slozeny grip, takze tam ten list co tam ma byt nesel dat), tak ho skusim vymenit. Posledny let, ktery jsem byl stale ve vzduchu byl ale v zaznamu bez problemu, takze to nebude nejak horke.

Dik za rady, pokud to bude fungovat tak jak ted i pri pofukovani, dal to resit nebudu. Natrenuji rychle nacvaknuti zachrany a zacnu trochu vic experimentovat :)

Casem jeste zkusim ty TGY dat i na cykliku, ale musim nejak vyresit uchyceni. Jsou dost hluboke a do orig. drzaku po stranach (pitch a aileron) nepujdou dat. Ale prijde mi, ze na cyklice to ted funguje bez problemu, tak s tim nejak spechat nebudu

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sat 12. Apr 2014 17:56:35 
Offline

Joined: Sun 23. Mar 2014 12:13:16
Posts: 261
Location: Černošice/Praha
Tak s tim prekrocenim limitu smerovky to byl plany poplach. Zjistil jsem, ze to bylo z toho, jak jsem nesl vrtulnik k pocitaci :) Kdyz jsem prinesl pocitac k vrtulniku, byl zaznam "cisty". A to jsem zkousel zasekavat z pirtuety a pumpovat kolektivem.

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 13. Apr 2014 13:58:15 
Offline

Joined: Sun 23. Mar 2014 12:13:16
Posts: 261
Location: Černošice/Praha
Dnes jsem to jeste vyzkousel pri vetru (na muj vkus foukalo celkem dost, navic se vitr stale tocil a byl narazovy). Zvednul jsem zpodeni vrtulky na 13 a ocas se choval dobre. Ne ze by byl uplne "pribity", ale zhoupnul se jenom obcas a malo. Vcera vecer jsem jeste dal ty TGY-ka na cykliku. Protoze jsou vyrazne hlubsi nez originaly, musel jsem je dat dale od tela (serva jsou usazena sikmo k trupu) a prodlouzit paku. Chovalo se to ale, pokud muzu soudit, i za vetru dobre. Mozna az se dostanu k nejake akrobacii, tak se to bude muset doladit, ale zatim naprosta spokojenost. Diky za rady.

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 13. Apr 2014 14:05:58 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12254
Tak to je dobre :)
Pokud se pouzije cyclic leveler a srovna se krome stredni polohy kolektivu i spodni a vrchni pomoci korekce drahy serv v jednotce, tak to pak bude snad uplne v poradku (to ale neni vetsinou nutne provadet).
Paky by mely byt tak dlouhe, aby byly tahla k cyklice k nim kolmo. Bohuzel ne vzdy se to uplne podari.
Jinak po zmene serv nezapomen prekonfigurovat vsechny parametry serv a limitu.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Sun 13. Apr 2014 14:19:23 
Offline

Joined: Sun 23. Mar 2014 12:13:16
Posts: 261
Location: Černošice/Praha
V netrualni poloze serv mam paky kolme. Taky jsem sorvnal kolmost hlavy v min/max vychilce kolektivu - stacilo upravit to zadni servo (vyskovky?) - rozsah nabehu, cyclic ring a geometrii hlavy a zvednul freknvenci.

Nelibi se mi jak mam serva uchycena v puvodnich drzacich, casem to predelam, ale zatim se zda, ze to je funguje. Jak to vlastne resite? To si z neceho udelate vlastni drzaky? Zda se mi, ze ty lepsi serva jsou skoro vechny vetsi nez setova. Nebo maji jine vrtulniky vyreseno uchyceni serv lepe, takze neni problem menit?

_________________
TDF, TDR, Logo 600SX, Oxy 4 Max @ 3Digi, VBar Neo, Spirit, Grapuner mz-32, mx-20


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 83 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .