It is currently Thu 28. Mar 2024 12:45:02

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 20 posts ]  Go to page 1, 2  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Thu 10. Apr 2014 17:41:38 
Offline

Joined: Thu 20. Mar 2014 22:00:23
Posts: 36
Ahoj,
mam problemek se Spiritem. Po nastaveni spektrum satlitu v pruvodci jsem se dostal do faze, ze Spirit vidi na vsech kanalech 0%.
Kdyz sahnu na radio, tak zacnou vsechny kanaly nahodne litat mezi -118%, 0% a 118% a serva zacnou skubat. :? Dokonce se obcas i nahodne roztoci motor. Zkousel jsem i jiny satelit a stejny vysledek...
Kdyz jsem prochazel pruvodce, tak nez jsem sahl na vysilacku (nastaveni kolektivu myslim), tak slo vse v pohode, vcetne reverzovani serv a smeru gyrovani.

http://youtu.be/l8AGX6gDvPk

Edit: Jeste jsem zkusil odpojit vse, krome reglu (napajeni) a satelitu. Vysledek stejny... :-(

_________________
SuperZoom 4D, Blade mCP X BL, SAB Goblin 500 @ Spirit
Spektrum DX8, PhoenixRC


Last edited by kolaCZek on Thu 10. Apr 2014 18:01:47, edited 1 time in total.

Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 10. Apr 2014 17:52:35 
Offline
User avatar

Joined: Sat 04. May 2013 7:31:08
Posts: 790
Location: Český Těšín
Možna to tím nebude ale mne se stalo podobné chování při párování satelitu ve spiritu mamDSM2 na radiu mi při bindování psalo dsm2 a uložilo se mi dsmx. Takhle nejak se to chovalo, přepsal jsem v radiu na dsm2 a vše fungovalo normálně

_________________
DC-16,Chase 360 Spirit, Sniper II Spirit, LA 700 Spirit, Agile 7,2 Spirit a nějaké letadla


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 10. Apr 2014 18:00:32 
Offline

Joined: Thu 20. Mar 2014 22:00:23
Posts: 36
To mi poser zada! Zbytecnej stres... Pomohlo znova bindnout satelit. :lol:
Zajimavy, ze v Brainu se to vsechno chovalo v pohode. Pak ve Spiritu chaos. Pak Brain zase v pohode. :?
Kazdopadne prebindovano a slape to jak hodinky. :D Diky petrct za nakopnuti spravnym smerem. ;)

_________________
SuperZoom 4D, Blade mCP X BL, SAB Goblin 500 @ Spirit
Spektrum DX8, PhoenixRC


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 10. Apr 2014 18:02:50 
Offline
User avatar

Joined: Sat 04. May 2013 7:31:08
Posts: 790
Location: Český Těšín
Supr. Není zač. ;)

_________________
DC-16,Chase 360 Spirit, Sniper II Spirit, LA 700 Spirit, Agile 7,2 Spirit a nějaké letadla


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 10. Apr 2014 18:05:11 
Offline
User avatar

Joined: Sat 04. May 2013 7:31:08
Posts: 790
Location: Český Těšín
a určitě si zkalibruj regl a spirit ze satelitem

_________________
DC-16,Chase 360 Spirit, Sniper II Spirit, LA 700 Spirit, Agile 7,2 Spirit a nějaké letadla


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 10. Apr 2014 18:07:06 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12210
Bindovaci proces se musi provest, jinak jednotka nemuze vedet, jak ma nastavit failsafe.
Jakmile se napr. odpoji vysilac, mohlo by to delat az to co jsi psal.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 10. Apr 2014 18:19:53 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12210
S tim bindovanim u spektra je to nekdy velmi zvlastni od DX7s a vys je tam nejakou zahadou problem, kdy to binduje spravne az na Xty pokus. Nekdy to jde ihned, nekdy ani na 5 pokus. S tim bohuzel nic nemuzeme udelat :(
Behem bindovani se musi pozorovat stavova hlaska ve vysilaci, podle te jde poznat, jestli to bude sparovano korektne ci ne.

Mohu udelat to, ze v pripade, ze nebude zatim sparovano primo s jednotkou se jednoduse nebude prijem vubec aktivovat, to bude mozna nejlepsi a nejbezpecnejsi reseni.
V nove 1.0.23 by se to stat jiz nemelo - jednoduse nepujde prijem.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 10. Apr 2014 18:44:12 
Offline

Joined: Sun 25. Aug 2013 9:14:16
Posts: 226
ZeXx86 wrote:
Mohu udelat to, ze v pripade, ze nebude zatim sparovano primo s jednotkou se jednoduse nebude prijem vubec aktivovat, to bude mozna nejlepsi a nejbezpecnejsi reseni.
V nove 1.0.23 by se to stat jiz nemelo - jednoduse nepujde prijem.


+1, asi nejlepsi reseni... aspon na to nekdo nespadne nebo se nezrani :)

_________________
DX9 - Chase 360 - Spirit


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 10. Apr 2014 21:18:34 
Offline

Joined: Thu 20. Mar 2014 22:00:23
Posts: 36
Tak nastaveno a pripraveno na zitrejsi zalet. :D

Jenom mam dotazik ohledne BT aplikace. Sice muzu nastavit cokoliv a zmena se ihnad projevi, ale jak ji zapisu natrvalo?

A taky se mi stala jedna neprijemna vec... Sice jenom jednou, ale i tak jsem se trochu lekl. Kdyz jsem zavrel nastavovaci aplikaci, tak se klasicky objevila hlaska o zapisu zmen. Kdyz jsem klikl na "Ulozit", tak se roztocil motor. Regulator byl zkalibrovany a satelit byl sparovany s 0% na kanalu plynu (failsafe - 0% plynu). Rychle jsem odpojil aku, tak nevim, jestli slo ovladat serva nebo jestli vse vytuhlo. Bez listu to bylo v pohode, ale nerad bych, aby mi to pri nastavovani na letisti nafackovalo. :?

_________________
SuperZoom 4D, Blade mCP X BL, SAB Goblin 500 @ Spirit
Spektrum DX8, PhoenixRC


Top
 Profile  
 
PostPosted: Thu 10. Apr 2014 22:05:37 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12210
kolaCZek wrote:
Tak nastaveno a pripraveno na zitrejsi zalet. :D

Jenom mam dotazik ohledne BT aplikace. Sice muzu nastavit cokoliv a zmena se ihnad projevi, ale jak ji zapisu natrvalo?

A taky se mi stala jedna neprijemna vec... Sice jenom jednou, ale i tak jsem se trochu lekl. Kdyz jsem zavrel nastavovaci aplikaci, tak se klasicky objevila hlaska o zapisu zmen. Kdyz jsem klikl na "Ulozit", tak se roztocil motor. Regulator byl zkalibrovany a satelit byl sparovany s 0% na kanalu plynu (failsafe - 0% plynu). Rychle jsem odpojil aku, tak nevim, jestli slo ovladat serva nebo jestli vse vytuhlo. Bez listu to bylo v pohode, ale nerad bych, aby mi to pri nastavovani na letisti nafackovalo. :?

V mobilni aplikaci se ukladani provadi v zalozce Spojeni (tohle se musi predelat).

To je neprijemne. O popisovanem problemu jsem zatim neslysel, za par let vyvoje zatim nikdo nic takoveho podobneho nehlasil. Takto rici zatim nemohu, kde by mohl byt problem.
Ukladaci proces bohuzel vyzaduje odstaveni zpracovani vsech preruseni, takze je to trochu problematicke a zavisi na rychlosti komunikace s PC.
Proto netvrdim, ze to nemuze byt chyba ani u nas i kdyz by to bylo poprve.

Ve verzi 1.0.23 se ale vylepsilo par veci ohledne ukladani ve spojitosti se satelity. Tady se jiz resi tento problem trochu jinak.
Pokud by se to objevilo znovu, dej prosim vedet.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 20 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .