It is currently Thu 28. Mar 2024 21:46:25

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 16 posts ]  Go to page 1, 2  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
PostPosted: Sat 29. Mar 2014 12:32:00 
Offline

Joined: Sat 29. Mar 2014 12:29:54
Posts: 4
Ahoj,

dnes jsem byl zaletnout Spirita v Protosovi 470 a mam nasledujici problem. Z niceho nic mi vrtulnik kopne do vyskovky nebo do kridelek. A nekdy i do kolektivu vzdy do minusu. Je to nahodne, koplo mi to pri pristani a malem jsem Protose roznesl. Nevite, cim by to mohlo byt. Letal jsem pred tim Braina, Vbar a nic podobneho jsem nepozoroval. Na vrtulniku mam uzemneni ocasu atd., osazeni Talon 90, MVVS 8, Align serva 515,520, prijimac Frsky TFR6 Fasst. Vrtulnik neni po rane.

Diky za pomoc


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kopani do rizeni
PostPosted: Sat 29. Mar 2014 12:37:17 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12213
Ahoj

To me velmi mrzi. Obavam se, ze to bude statika. Pokud jsi mel predtim pripojeno pres S-BUS a nyni ne, tak to muze byt duvod toho, proc to predtim nedelalo.
Ukostreni bohuzel nemusi stacit. Znam pripady, kdy nepomohlo ani nekolikanasobne ukostreni ani antistaticky sprej. Az vymena remenu a trubky. Dany protos byl osazen laminatovymi bocnicemi a byl jeste starsi vyroby, kde nebylo celkove ukostreni.
Nove verze protosu maji ukostreni zaintegrovano, takze neni nutno dalsich ukostreni.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kopani do rizeni
PostPosted: Sat 29. Mar 2014 12:41:24 
Offline

Joined: Sat 29. Mar 2014 12:29:54
Posts: 4
Prave, ze Sbus jsem ani pred tim nepouzival. Zkusim ho namontovat na Rexe, zda to bude lepsi. Zatim diky


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kopani do rizeni
PostPosted: Sat 29. Mar 2014 12:43:27 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12213
Neni zac.
Staci zkontrolovat, zda se to kopani deje i na zemi. Pokud zacne az po roztoceni rotoru, tak je to jasne.
Doporucuji to zkusit bez listu. Vrtulniku se nedotykat, jinak ho ukostris lepe a problem se nemusi projevit.
Bohuzel na statiku ma vliv i pocasi, vlhkost, rozmisteni kabliku, apod.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kopani do rizeni
PostPosted: Sat 29. Mar 2014 12:46:02 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12213
Pokud mas novsi verzi protose, tak zkontroluj, zda je vodivy kompletne cely ram od domku vrtulky az po motor/motorove loze. Nejlepe multimetrem, odpor by mel byt v radech desitek az stovek ohmu.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kopani do rizeni
PostPosted: Sat 29. Mar 2014 18:20:12 
Offline

Joined: Sat 10. Aug 2013 10:23:08
Posts: 73
Location: Plzeň
Přesně tenhle problém jsem měl včera já s Logem 550. Přešel jsem z Futaby s-bus připojení na Jeti, kde je PWM a dělalo mi to samé jak říkáš. Zkusili jsme dát kondík do Rx a zatím zdá se problém vyřešen. Jen trochu bojuju s vrtulkou....při rychlém dopředném letu se mi rozkmitá, ale zdá se mi, že už jsem se ziskem dost dole a nedrží mi jako třeba u Goblina, zítra zkusim ještě ladit, jestli něco vykoumam. ;)

_________________
Logo 550+Spirit, Kasama Srimok faifa +Spirit, Goblin 700+Spirit, Jeti DC-16


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kopani do rizeni
PostPosted: Sat 29. Mar 2014 18:29:36 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12213
Ahoj

Pro Logo je nutne zvednout drzeni piruet. Nastaveni bude velmi podobne tomu z loga 600, takze je mozne klidne pouzit to co je v pruvodci.
Cep na pace vrtulkoveho serva dat co nejdal. Pokud by to stale nebylo v poradku, tak je treba se ujistit, ze chodi mechanika opravdu volne i v otackach.
Tj. bez rot. listu (nemusi byt ani vrtulkove) a s odpojenym tahlem od serva zkusit ridit behem otacek vrtulku rucne a zjistit, zda jde v celem rozsahu volne.
Pokud volne nepujde, bude problem nejspise s axialnimi lozisky. Tahlo vrtulky by se melo pohybovat take samo o sobe naprosto hladce, jako by na zadnem cepu nebylo.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kopani do rizeni
PostPosted: Sat 29. Mar 2014 18:43:30 
Offline

Joined: Sat 08. Jun 2013 12:16:46
Posts: 889
Na Logu mam delku paky podle manualu. V tom bych problem nehledal. To funguje.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kopani do rizeni
PostPosted: Sun 30. Mar 2014 17:25:40 
Offline

Joined: Sat 10. Aug 2013 10:23:08
Posts: 73
Location: Plzeň
Tak dnes opět vše špatně, kondík bohužel asi nic nevyřešil, opět to kopalo do vrtulky a výškovky. No vlatně malá změna je....už mi to nekopalu do celého kolektivu :( . Sakra to jsem si pomohl s Jetim :evil:

_________________
Logo 550+Spirit, Kasama Srimok faifa +Spirit, Goblin 700+Spirit, Jeti DC-16


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Kopani do rizeni
PostPosted: Sun 30. Mar 2014 17:39:52 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12213
Pokud vim, tak kodnik o vetsi kapacite na BECu vyfiltruje pouze napetove spicky ci poklesy v napajeni, na nic vic se nehodi :(
Na statiku zabira jedine:
- antistaticky sprej
- zamezeni takovemu treni
- nove dily

Ona ta statika tam byla s velkou pravdepodobnosti uz predtim. Zalezi jakou cast elektroniky to presne ovlivnuje, ale pokud se jedna napr. o vodice, ktere propojuji prijimac a jednotku, tak se statika projevit musi, protoze ten prenos je analogovy.
Kdezto digitalni prenos se takto narusit neda, pokud se vyskytne chyba, tak se ignoruje a data se zahodi. Takze ta statika nemusela jit vubec poznat a nemusi v tom hrat roli ani to, zda je neco odolne vice ci mene.
Brzy bude podpora Ex Bus, takze to pak muze fungovat podobne jako s Futabou. Ale je to reseni jen na oko :(

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 16 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .