It is currently Tue 16. Apr 2024 23:38:12

All times are UTC + 1 hour





Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ]  Go to page 1, 2  Next
  Print view Previous topic | Next topic 
Author Message
 Post subject: Vyskakování modelu
PostPosted: Sat 16. Dec 2017 10:20:21 
Offline
User avatar

Joined: Sun 08. May 2016 20:53:21
Posts: 8
Location: Velvary
Ahoj mám trex 450l setová výbava plus červený spirit ale to by asi mělo být jedno dnes jsem šel lítat a zvedl jsem heli do vzduchu v pohodě jako vždy trochu jsem poletoval žádný 3d prostě takový ploužení ve vzduchu sem tam bohužel víc neumím . A pak najednou začal model poskakovat tím myslím že vysím na místě a heli sama od sebe vyskočí o púl metru do vzduchu jako když aktivuji záchranu ale ničeho se nedotýkám je to docela děsivé chvíli nic a potom se to stalo několikrát za sebou potom sem přistál a než jsem stačil vypnout motor vyskočila heli půl metru nad zem přistál jsem vykulenej a nevím co stím . Vysílačkou to není protože mi to nedalo a zvednul jsem do vzduchu 700 dfc taky se spiritem a ten je v pohodě žádný skákání nic . Předem děkuji jestli bude mít někdo nějaký nápad než začnu něco rozebírat nebo měnit Mirek


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vyskakování modelu
PostPosted: Sat 16. Dec 2017 10:54:45 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12226
Ahoj,

doporučuji zkontrolovat v programu (Diagnostika) jaký zisk to ukazuje u Gyra.
Pokud je to blízko nuly, tak to je tím, že se opravdu semtam aktivuje záchrana.
Tak nízký zisk by ale neměl být nikdy, aby vrtulka fungovala rozumně.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vyskakování modelu
PostPosted: Sat 16. Dec 2017 11:48:07 
Offline
User avatar

Joined: Sun 09. Jun 2013 13:14:17
Posts: 964
Location: Plzeň
kartago wrote:
Ahoj mám trex 450l setová výbava plus červený spirit ale to by asi mělo být jedno dnes jsem šel lítat a zvedl jsem heli do vzduchu v pohodě jako vždy trochu jsem poletoval žádný 3d prostě takový ploužení ve vzduchu sem tam bohužel víc neumím . A pak najednou začal model poskakovat tím myslím že vysím na místě a heli sama od sebe vyskočí o púl metru do vzduchu jako když aktivuji záchranu ale ničeho se nedotýkám je to docela děsivé chvíli nic a potom se to stalo několikrát za sebou potom sem přistál a než jsem stačil vypnout motor vyskočila heli půl metru nad zem přistál jsem vykulenej a nevím co stím . Vysílačkou to není protože mi to nedalo a zvednul jsem do vzduchu 700 dfc taky se spiritem a ten je v pohodě žádný skákání nic . Předem děkuji jestli bude mít někdo nějaký nápad než začnu něco rozebírat nebo měnit Mirek


Pošli sem nastavení z jednotky.

_________________
Spirit System (Spirit W1, RS & GTR & all the others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vyskakování modelu
PostPosted: Sat 16. Dec 2017 12:16:41 
Offline
User avatar

Joined: Sun 08. May 2016 20:53:21
Posts: 8
Location: Velvary
Ahoj tak tím to asi nebude diagnostika mi ukazuje 51% head lock a při záchraně 28% head lock +záchrana Mirek


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vyskakování modelu
PostPosted: Sat 16. Dec 2017 12:25:46 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12226
Tak jedině, že by nedržel dobře nebo byl poškozen kablík, který aktivuje záchranu (zisk gyra).
Jak je připojen přijímač? Používá se spojení PWM?

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vyskakování modelu
PostPosted: Sat 16. Dec 2017 13:17:12 
Offline
User avatar

Joined: Sun 08. May 2016 20:53:21
Posts: 8
Location: Velvary
Ano mám radio jr xg8 a přijímač je klasický pwm . Ve vysílači to asi nebude protože jak jsem psal potom jsem hodil do vzduchu 700 a ta se ani necukla . Teď jsem sundal listy vrtulku a pustil to doma v obýváku a nic bez listů to ani necuklo tak jsem dal helinu a radio ven na dvůr na 15 minut a zase nic bez zátěže nic . Tak nevím ještě mě napadla jestli se mi nemohla ve spiritu udělat vlkost když to nosím z tepla do zimy dokola ale to už vymýšlím pitomosti Mirek


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vyskakování modelu
PostPosted: Sat 16. Dec 2017 13:58:38 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12226
Jestli je na modelu řemínek, tak se mohou vytvářet výboje. U spojení PWM je to dobře viditelné. Pomůže ukostření příp. antistatický sprej nebo více napnout řemen, aby se nemohl otírat v trubce.
U vysílače bude vše OK, ale propojky nemusí být třeba dobře připojené mezi jednotkou a přijímačem. Nějaký kablík může vyskočit apod.
Spíš se elektronika orosí, když se přejde ze zimy do tepla. To se pak může srážet voda a je dobré to nechat vždy vyschnout, když se přijde domů.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vyskakování modelu
PostPosted: Sat 16. Dec 2017 14:19:53 
Offline
User avatar

Joined: Sun 08. May 2016 20:53:21
Posts: 8
Location: Velvary
Je tam převod tyčkou takže statika to asi taky nebude . Nevím to orosení mě napadlo protože jsem teď několikrát létal v zimě a pak šel vrtulník dovnitř a nijak zvlášť jsem ho nedával vyschnout někdy zůstal i v tašce . Ten kabílek žádný povytažený není možná ho zkusím vyměnit za jiný . Nejdřív jsem myslel že šílí align regulátor ale to by přece nevyskakovalo nahoru když to leží na zemi s puštěným motorem po přistání s cyklikou se nehýbe jen by se zvýšily otáčky . Mirek


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vyskakování modelu
PostPosted: Sat 16. Dec 2017 14:24:56 
Offline
Site Admin

Joined: Mon 29. Apr 2013 16:06:44
Posts: 12226
Ještě by to mohlo dělat i některé ze serv cykliky. To může, zvlášť v zimě, začít náhodně skákat.
Jednotka se to snaží dorovnat a proto to vypadá, jako že jdou všechny 3 serva.

Nejlepší je to dát do zimy na stejně dlouhou dobu, jako když se to projevilo předtím. Mělo by to dělat i bez těch listů.
Pokud to dělá jen s listy, pak by to mohlo být tak, že model více vibruje, kablíky se více třesou a ztrácí se někdě kontakt.
Může jít o naříznutý drátek o rám. Někdy to nejde skoro poznat, ale stačí to.

_________________
Spirit System developer


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Vyskakování modelu
PostPosted: Sat 16. Dec 2017 18:21:11 
Offline
User avatar

Joined: Sun 08. May 2016 20:53:21
Posts: 8
Location: Velvary
Zatím děkuji za rady zítra budu dál zkoumat Mirek


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
skymiles_red v1.0.1 designed by Team -Programming forum-سيارات للبيع .